Plavecká štafeta

plavecká soutěž jednotlivců i družstev

Snažíme se každoročně uspořádat v krytém plaveckém bazénu Městských lázní v Hradci Králové  PLAVECKOU ŠTAFETU pro děti našeho regionu -  z dětských domovů, středisek výchovné péče i dětských domovů se školou. 

Cílem štafety není jen pouhý závod, ale jde zároveň o společenskou událost, při které se setkávají kamarádi a vychovatelé z různých zařízení. Předávají si mezi sebou zkušenosti a dělí se o zážitky ze svého života. Plaveckého závodu se tak neúčastní pouze závodníci, ale každé dětské zařízení přijíždí i s početným doprovodem dětí, který svému týmu fandí a ve volných chvílích si užívá  bazénu a sauny.

Do závodu se přihlašují 4 členná družstva chlapců a dívek v rozmezí 6-16 let. Plave se v oddělených kategoriích dívek a chlapců na vzdálenost 4x50m. Děti jsou rozděleny podle věku do dvou kategorií a to od 6-11 let a od 12-16 let. Družstva se sice skládají ze 4 plavců,  ale do výsledného času týmu se započítávají pouze první 3 nejrychlejší časy a to z toho důvodu, že ne vždy dokáže jednotlivé zařízení sestavit ideální plavecký tým (nedostatek zdatných plavců).

Tento systém umožňuje prožít si skutečný závod i výkonnostně slabším dětem.

Poslední ročník soutěže proběhl v listopadu 2018. Průběh závodů naleznete ZDE

štafeta_1  štafeta_2

štafeta_3  štafeta_4