Hradecká smeč

turnaj ve stolním tenise

Soutěž pro dvoučlenné týmy, soutěž pro děti i dospělé, soutěž s dlouho tradicí. To je Hradecká smeč, která 18. listopadu 2018  proběhla již po dvacáté!

20. ročník Hradecké smeče

_________________________________________________________________________________

Zpráva o průběhu 20. ročníku Hradecké smeče (18. listopadu 2018)

Podvacáté na hradecké smeči

V neděli 18. 11. 2018 se v hale společnosti Orel konal již tradiční turnaj ve stolním tenisu, „Hradecká smeč“, který pořádal Dětský diagnostický ústav v Hradci Králové. Šlo již o jubilejní, 20. ročník turnaje, který je adresován dětem a dospělým z dětských domovů, diagnostických ústavů a dalších zařízení náhradní rodinné péče. 

Turnaje se zúčastnilo celkem pět zařízení z Královehradeckého a Pardubického kraje. Některá zařízení vytvořila B a C týmy, některá dokonce D tým, na startu se letos sešel počet 16 týmů.

Prvenství obhajoval A tým z DDŠ Horní Maršov, tato bašta stolního tenisu se bohužel poprvé v historii soutěže nezúčastnila.

V 8.30 začal turnaj souboji ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, kde se utkal každý s každým. Po odehrání základních skupin se odehrály zápasy o umístění. Čtyři nejlepší týmy z každých skupin o konečné 1. – 4. místo, druhé týmy ve skupinách o konečné 5. - 8. místo, třetí týmy o konečné 9. – 12. místo a čtvrté týmy z tří skupin si zahrály skupinu o konečné 13. – 16. místo. 

Podruhé  v historii turnaje  putovní pohár za vítězství v celém turnaji putoval zaslouženě do Chrudimi. Reprezentanti tohoto týmu (Jaroslav Jedlička, Daniel Ž.) nenašli během turnaje žádného přemožitele, když si ve finálové skupině poradili se všemi týmy, celým turnajem prošli bez porážky. Na druhém místě skončil domácí tým, bronz zaslouženě putuje do Kostelce nad Orlicí. Celkem bylo k vidění mnoho zajímavých zápasů, v kterých se často tleskalo nádherným výměnám. Každý tým měl doprovod svých fanoušků, turnaji nechyběla báječná atmosféra. 

Došlo k navázaní kamarádských vztahů mezi dětmi a dospělými z různých zařízení, po skončení turnaje využili aktéři turnaje využít pobyt v Hradci Králové k návštěvě kina či k předvánočním nákupům. Ocenění zaslouží sportovci ze Sedloňova, kteří  statečně bojovali s fyzicky vyspělejšími a zdatnějšími protivníky. Turnaj proběhl v rámci fair – play, všichni přítomní byli s průběhem a organizací turnaje navýsost spokojeni. 

Děkujeme Královehradeckému kraji za finanční pokrytí akce,  společnosti Orel za poskytnutí tělocvičny, fotbalovému klubu FC Hradec Králové a hokejovému klubu Mountfield Hradec Králové za poskytnutí drobných upomínkových předmětů i pro děti, které neskončily na stupních vítězů  a všem bezejmenným, kteří se na úspěšné organizaci podíleli.

Martin Grossmann - ředitel soutěže

___________________________________________________________________________________