Hradecká smeč

21. ročník turnaje

Soutěž pro dvoučlenné týmy, soutěž pro děti i dospělé, soutěž s dlouho tradicí. To je Hradecká smeč, která 9. listopadu 2019  proběhla již po jednadvacáté!

Zpráva o průběhu 21. ročníku Hradecké smeče (9. listopadu 2019)

Zlato zůstalo v Hradci Králové

V sobotu 9. listopadu 2019 se v hale společnosti Orel konal již tradiční turnaj dvojic ve stolním tenisu, „Hradecká smeč“, který pořádal Dětský diagnostický ústav v Hradci Králové.

Šlo již o 21. ročník turnaje, který je adresován dětem a dospělým z dětských domovů, diagnostických ústavů a dalších zařízení náhradní rodinné péče. Turnaj se  tradičně hraje dle principu tenisového Davis Cupu.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem šest zařízení z Královehradeckého a Pardubického kraje. Některá zařízení vytvořila B týmy, některá dokonce C tým, na startu se letos sešel počet 16 týmů. Prvenství obhajoval A tým z DDŠ Chrudim. V 9.00 začal turnaj souboji ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, kde se utkal každý tým utkal s každým. Po odehrání základních skupin se odehrály zápasy o umístění, které trvaly až do 16.00 Čtyři nejlepší týmy z každých skupin o konečné 1. – 4. místo, druhé týmy ve skupinách o konečné 5. - 8. místo, třetí týmy o konečné 9. – 12. místo a čtvrté týmy z tří skupin si zahrály skupinu o konečné 13. – 16. místo.   

Putovní pohár za vítězství v celém turnaji se z Chrudimi stěhuje na rok do Hradce Králové, když od posledního domácího triumfu již uplynulo 12 let. Reprezentanti týmu SVP Hradec Králové nenašli během letošního  turnaje žádného přemožitele, když si ve finálové skupině poradili se všemi týmy, celým turnajem prošli bez jediné  porážky.

Pikantní nádech měl vzájemný domácí  duel mezi hráči střediska výchovné péče a diagnostického ústavu, jehož výsledek ve finálové skupině rozhodl o pořadí na prvním a druhém místě. Za zmínku stojí fakt, že za domácí tým DDÚ Hradec Králové nastoupil bývalý vynikající reprezentant tehdejšího Československa Marián Levinský.

Celkem bylo k vidění mnoho zajímavých zápasů, v kterých se často tleskalo nádherným výměnám. Každý tým měl doprovod svých fanoušků, turnaji nechyběla báječná atmosféra.  Ocenění zaslouží sportovci ze Potštejna a Jaroměře, kteří  statečně bojovali s fyzicky vyspělejšími a zdatnějšími protivníky.

Turnaj proběhl v rámci fair – play, všichni přítomní byli s průběhem a organizací turnaje navýsost spokojeni. Děkujeme Královéhradeckému kraji za finanční pokrytí akce,  společnosti Orel za poskytnutí tělocvičny, fotbalovému klubu FC Hradec Králové a hokejovému klubu Mountfield Hradec Králové za poskytnutí cen i pro děti, které neskončily na stupních vítězů. 

Celkové pořadí:

1. Středisko výchovné péče Hradec Králové

2. Dětský diagnostický ústav Hradec Králové „A“

3. Dětský domov se školou Chrudim „A“

4. Dětský domov se školou Kostelec nad Orlicí  „A“

5. Dětský domov se školou Horní Maršov „A“

6. Dětský domov se školou Kostelec nad Orlicí „B“

7. Dětský diagnostický ústav, Brandlova HK

8. Dětský domov Jaroměř

9. Dětský diagnostický ústav Hradec Králové „B“

10. Dětský domov se školou Kostelec nad Orlicí  „C“

11. Dětský domov se školou Chrudim „B“

12. Dětský domov se školou Chrudim „C“

13. Dětský domov se školou Horní Maršov „B“

14. Dětský domov se školou Potštejn „B“

15. Dětský domov se školou Horní Maršov „C“

16. Dětský domov se školou Potštejn „A“

Martin Grossmann - ředitel soutěže

___________________________________________________________________________________