Atletická soutěž 2012

4. května 2012

Již po osmé (včetně postupových regionálních soutěží) proběhla lehkoatletická regionální soutěž a proběhla velmi zdařile. je to i díky již tradičně dobré spolupráci Střední odborné školy veřejnoprávní ve Stežerách a také možnosti využít profesionálně sportovní prostředí stadionu TJ Sokol Hradec Králové. A také hrálo do noty i pěkné počasí, trochu jsme měli obavy z opakování loňského nepřestávajícího deště (viz atletická soutěž 2011).

V klasických lehkoatletických disciplínách se utkalo zhruba 60 dětí z 11 dětských domovů a dětských domovů se školou. Soutěžily 4 kategorie - starší a mladší chlapci a děvčeta a soboje probíhaly ve sprintu na 60m, ve skoku do dálky, v hodu koulí a kriketovým míčkem, dále pak v bězích na 800 a 1500m. I letos jsme měli možnost vidět řadu kvalitních výkonů i nových rekordů.

Početná výprava z DDŠ Kostelec nad Orlicí bodovala ve všech kategoriích a s převahou vyhrála soutěž týmů. DD Vrchlabí i s početně mnohem menším týmem, ale se sportovně velmi zdatnými závodnicemi vybojoval druhé místo a na třetím místě se stejným počtem bodů, ale s menším počtem prvních míst skončil překvapivě DD Nechanice. Náš hostitelský diagnostický ústav se umístil na pěkném čtvrtém místě. Další výsledky týmů najdete v uveřejněné tabulce, výsledky jednotlivců v jednotlivých disciplínách najdete v přiloženém exelovém souboru (odkazy ke stažení níže)

Celkově měla atletická soutěž zdařilý organizační průběh, pochvalu zaslouží i zdokonalené a profesionálně vedené výpočetní centrum, všichni rozhodčí i jejich asistenti a také ředitel závodu, který vše s přehledem režíroval a dovedl ke zdárném konci!

Tabulka výsledků Soutěž týmů 2012: (klikem lze zvětšit)