Atletická soutěž 2019

9. května 2019

Spoluogranizátoři:

Královéhradecký krajský úřadTJ Sokol Hradec Králové a Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola Hradec Králové

                        

Třináctý ročník atletických závodů pro děti z dětských domovů se uskutečnil 9. května tradičně v sokolském sportovním areálu na Eliščině nábřeží a měl ojedinělý začátek. I když bylo doposud víceméně slunečné počasí, atletika u nás zřejmně přináší déšť a i letos jsme začínali v dešti.

Naštěstí nebyla zima a tak jsme mohli oddstartovat přesně dle harmonogramu.

Pořadatelé z Dětského diagnostického ústavu v Hradci Králové přivítat devět atletických družstev ze zařízení náhradní rodinné péče Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Mladí sportovci se utkali tradičně v šesti atletických disciplínách.

Průběh závodů navzdory dešti naplnil přesně časový harmonogram a nezaznamenali jsme žádné nesportovní chování, naopak všichni borci se snažili získat pro své týmy co nejlepší umístění.

Nejlepší  sportovní  formu si nakonec přivezli závodníci z Dětského domova se školou v Chrudimi a zvítězili rozdílem třídy, tradičně dobře si vedly děti z DD Nechanice, nicméně spokojeni mohou být všichni zúčastnění, děti i dospělí a ztak si odnášeli domů nejen ceny, medaile a diplomy, ale i spousty hezkých dojmů a zážitků.

Poděkování za pomoc při organizaci patří studentkám Obchodní akademie v Hradci Králové, dále pak pracovníkům Sokola Hradec Králové,

Královéhradeckému kraji děkujeme za poskytnutou finanční dotaci a určitě velký dík patří hlavnímu organizátorovi - pracovníkům diagnostického ústavu v Hradci Králové.

Celkové pořadí týmů:

1. DDŠ Chrudim (120 bodů)

2. DD Nechanice (56 bodů)

3. SVP Návrat HK (50 bodů)

4. DD Dolní Lánov (46 bodů)

5. DD Vrchlabí (38 bodů)

6. DDÚ Brandlova HK (37 bodů)

7. DDÚ HK (32)

8. DDŠ Kostelec nad Orlicí (24 bodů)

9. DD Potštejn (18)