Atletická soutěž 2018

17. května 2018

Spoluogranizátoři:

Královéhradecký krajský úřadTJ Sokol Hradec Králové a Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola Hradec Králové

                        

Dvanáctý ročník atletických závodů pro děti z dětských domovů se uskutečnil 17. května v sokolském sportovním areálu na Eliščině nábřeží a měl ojedinělý začátek. Celé jaro bylo slunečené a suché. Kromě jediného dne - čtvrtke 17. května. Od rána lilo jako z konve a jednotlivé výpravy řešily dilema, zda vyrazit na závady či nikoliv. 

Nakonec nikdo nepodlehl slabší chvilce, dorazili všichni a nakonec i to sluníčko.

A tak mohli pořadatelé z Dětského diagnostického ústavu v Hradci Králové přivítat atletických družstev z deseti zařízení náhradní rodinné péče. Dorazily týmy z Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Mladí sportovci se utkali tradičně v šesti atletických disciplínách.

Nejlepší  sportovní  formu si přivezli závodníci z Dětského domova v Nechanicích a překvapivě i osmička sportovců z odloučeného pracoviště Diagnostického ústavu z Brandlovy ulice v Hradci Králové.. Nicméně poctivý sportovní boj předvedli všichni závodníci, napomohlo k tomu i krásné počasí, které po dlouhém období chladných jarních dnů konečně přišlo i do Hradce Králové.

Průběh závodů naplnil přesně časový harmonogram a všichni účastníci si odnášeli domů nejen ceny, medaile a diplomy, ale i spousty hezkých dojmů a zážitků.

Poděkování za pomoc při organizaci patří studentkám Obchodní akademie v Hradci Králové, dále pak pracovníkům Sokola Hradec Králové,

Královéhradeckému kraji děkujeme za poskytnutou finanční dotaci a určitě velký dík patří hlavnímu organizátorovi - pracovníkům diagnostického ústavu v Hradci Králové.

Celkové pořadí týmů: