Atletická soutěž 2014

12. května 2012

Spoluogranizátoři:

Královéhradecký krajský úřadTJ Sokol Hradec Králové a Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola Hradec Králové (pracoviště Stěžery).

Tradiční atletické setkání dětí ze zařízeních náhradní rodinné péče východních Čech (dětské domovy, dětské domovy se školou, střediska výchovné péče, diagnostický ústav) proběhlo již po deváté - včetně postupových soutěží a počtvrté tedy u příležitosti samostaně pořádaných atletických závodů.

Počasí letos přI když se zprvu zdálo, že počasí bude nepříjemně deštivé, postupně se uklidnilo a my jsme mohli sledovat velmi solidní sportovní výkony našich dětí. Letos byla i rekordní účast, přítomno bylo 15 školských zařízení a 94 závodníků!

Závodníci soutěžili v běhu na 60m, na 800m a 1500m, dále pak v hodu míčkem a vrhu koulí, ve skoku dalekém i skoku do výšky a závěrečným finálem byl štafetový běh družstev.

Ve chlapecké kategorii byli nejlepší závodníci z Dětského domova v Nechanicích, nejlepší děvčata byla z Hradce Králové, z SVP Návrat a domácího Diagnostického ústavu. V souteži týmu s přehledem zvítězil DD Nechanice, po předloňském třetím a loňském druhém místě je tu znát cílevědomý přístup ze strany nechanických trenérů. Na druhém místě se umístil Dětský diagnostický ústav Hradec Králové pouhý bod před třetím Střediskem výchovné péče Návrta rovněž z Hradce Králové.

Ani letos nebyl překonán žádný rekord v historických tabulkách.

Na závěr atletického dne převzali mladí sportovci z rukou ředitele závodu medaile a hodnotné věcné ceny.