Atletická soutěž 2013

2. května 2013

Setkali jsme se v Hradci Králové již po deváté - včetně postupových soutěží a potřetí tedy u příležitosti samostaných atletických závodů pro děti z dětských domovů a dětských domovů se školou Východočeského kraje.

Tradičními spoluorganizátory byli Královéhradecký krajský úřad, TJ Sokol Hradec Králové a Obchodní akademie, Střední odborná škola a Jazyková škola Hradec Králové (pracoviště Stěžery).

I když se zprvu zdálo, že počasí bude nepříjemně deštivé, postupně se uklidnilo a my jsme mohli sledovat velmi solidní sportovní výkony našich dětí. Závodníci soutěžili v běhu na 60m, na 800m a 1500m, dále pak v hodu míčkem a vrhu koulí, ve skuku dalekém i skoku do výšky a závěrečným finálem byl štafetový běh družstev.

Ve chlapecké kategorii byli nejlepší závodníci z DDŠ Kostelec nad Orlicí, nejlepší děvčata se rekrutovala z DD Nechanice a DD Vrchlabí. Soutěž týmů vyhrál DDŠ Kostelec nad Orlicí před DD Nechanice.

Bohužel nebyl překonán žádný rekord v historických tabulkách, nejblíže k vyrovnání byl závodník z SVP Návrat, který o 3 sekundy zameškal dosažení rekordu na 1500m.

Na závěr atletického dne převzali mladí sportovci z rukou ředitele závodu medaile a hodnotné věcné ceny.