Z dopisů dětí

Máme založeno v archívu desítky dopisů, které nám děti píšou. Vybrat z nich jen několik citátů a sdělení bylo poměrně težké, všechna ta psaní jsou plná díků, vřelých citů, nabízených přátelství a vzpomínek na hezké chvíle u nás prožité....

z dopisů dětí názory rodičů komentáře hostů

 

Z dopisů dětí:

 

  Milá komunito....chtěla bych vám poděkovat za všechno, co jste pro mě udělali a co pro ostatní děláte...díky vám jsem si uvědolmila hodně věcí a za to vám patří velké DĚKUJI!  

 Kristina N., prosinec 2012  2012, 14 let 

 

  Strašně moc se mi stýská, nejvíce zážitků jsem měla v DDÚ a na ně nikdy nezapomenu, zůstanou v mém srdíčku NAVŽDY! ....za všechno Vám děkujeme.  

 Bára Z. a Míša K., 3. 11. 2012, 14 let 

  Ahojte komunito...jsem vám vděčná za to, že se máte rádi a že se k sobě umíte chovat...vděk si zaslouží především dospělí...mají trpělivost i se zlobivými dětmi...mají ke každému důvěru a nikoho neodstrkují!  

 Monika P., listopad  2012, 13 let 

 Ze začátku...mě to připadlo tady hrozný, vychovatelé přísný..ale pak se mi líbil tábor, hry, komunity a hlavně dětské kluby. Nejlepší tady v DDÚ je, že všichni jsme jeden kolektiv...jinak je všechno super.  

 Tereza T., říjen 2012, 14 let 

  Ahoj. Moc se mi po vás stýská. Hlavně se mi stýská po paní Rédrové. Chybí mi to vaše bodování, občas by jsme to potřebovali zavést doma. Hahaha!! ...o prázdninách se na vás na 100% přijedu podívat!  

 Kateřina T., 2009  

  Drahá komunito...na jednu stranu je mi líto, že musím odjet ...nechci od vás proto, protože jste tu byli skvělá parta jak děcka tak i vychovatelé....hlavně bych chtěl poděkovat panu vychovateli Duškovi za to, že mi poradil jak jít dál.... žádám vás o to aby ste mu prosím můj vděk vyřídili.    

 Tomáš V., září 2011, 15 let  

  Začala jsem být problémová - krádeže a útěky byly na denním pořádku. Nakonec mě dali do diagnostického ústavu v Hradci Králové, když mi bylo 14 let. Hodně mi tam pomohli a měli se mnou velikou trpělivost a když jsem udělala chybu, tak mi vždycky dokázali ukázat tu správnou cestu a za to bych jim moc chtěla poděkovat. Hlavně panu etopedovi Markovi a celému oddělení dlouhodobé péče.....Dospělí nás nikdy nenechali na holičkách, ani v těch nejhorších situacích, a byli s námi vždy, když jsem potřebovali.    

  Marie B., zima 2011, 17 let  

  Ahoj komunito...Jak se máte? My docela dobře, ale chceme se vrátit k vám. Pošlete k nám hlavně hodně dětí a vychovatelé!!!!    

 Iveta a Dan, 2008, 10 a 11 let  

  Dobrý den, promiňte, že píšu až teď, ale chybí mi vaše hodnocení a všichni kamarádi.  

  Jakub M. 13. let, březen 2012  

  Ahojky lidičky,....vzpomínám jak jsem byl v diagnosťáku a vzpomínám na pár lidiček....chtěl bych vám všem poděkovat, že na vás mám krásný vzpomínky a hlavně nějaký ponaučení jsem si vzal, jsem tu jiný něž tam (v DDÚ), mám dobrý hodnocení...pozdravujte...hlavně paní vychovatelku Kovaříkovou, na kterou mám krásný vzpomínky....  

  Martin, únor 2008  

... pane vychovateli Řího: Chybíte mi a chtěla bych abyste zařídil abych šla do DDÚ 

  Šárka H, listopad 2007  

  Milá komunito---chtěla bych poděkovat paní vychovatelce, hodně mi pomohla, kdybych se nestyděla, nebála, řekla bych jí to na rovinu. Važte si jí moc, je to fain vychovatelka, která se nenajde 

 Petra Š., léto 2011 

 ...chtěl bych se vám všem omluvit za to co jsem vám někdy dělal, vím, že si to uvědomuju strašně pozdě, ale chci abyste to věděli. 

  Miloš N., 13 let) březen 2011  

  Drahá komunito, chci vám za vše poděkovat, pobyt v DDÚ mě spoustu věcí naučil. Velký kluci - přestaňte machrovat, pamatujte, že sme si tu všichni rovni. 

  J.J. únor 2012, 12 let  

 ...pozdravujte všechny vychovatele a psycholožky a děti, moc se nám stýská po vás, bylo nám s vámi dobře, nejraději bychom se vrátili k vám.... 

  Žaneta, Michaela, Luboš 14 let, únor 2008  

  Ahojky lidičky....na úvod tohoto dopisu Vám posílám miliardy těch nejladších pusinek...strašně moc se mi po Vás stýská, chtěla bych být s Vámi. Je to tu v pohodě, máme plno volnosti...radši bych byla asi s Vámi.

  Kateřina  

z dopisů dětí názory rodičů komentáře hostů