Komentáře hostů

Naším zařízením projde ročně na 60 praktikujících studentů ze středních i vysokých škol, poskytujeme školám i možnost exkurzí s odborným výkladem, komunitní sezení navštívíla řada pedagogů, sociálních pracovníků, rodičů i odborných pracovníků. Jejich sdělené pocity a dojmy jsou vždy pozitivní, vyjadřují uznání a někdy i obdiv. Bohužel slova zazní a zmizí, v poslední době jsme tedy začali naše hosty žádat i o svolení jejich názory písemně zaznamenat . Tady jsou...

z dopisů dětí názory rodičů komentáře hostů

 

Komentáře hostů:

 

 Pobyt byl pro mě velkým přínosem, Jsem nadšen z průběhu a vedení komunit, z přístupu k dětem, ze systému práce a metodické podpory pro vychovatele. Poznámní, jak se dá lépe pracovat, když je dobrý kolektiv, a podpora vychovatelů ze strany etopedů a psychologů.

 vychovatelé, ZŠ a SŠ Nové Město nad Metují

 Velmi se nám tu líbilo, prostory, vybavení, péče, a celkově krásné prostředí. A také příjemný kolektiv. Pro nás velký přínos.

 E. Šritrová, Babica, vychovatelé, ZŠ a SŠ Nové Město nad Metují

 Velmi se mi líbilo, že se všichni děti zajímají o nově příchozí, zapojují se do her a různých úkolů a dokáží před celou komunitou někoho pochválit či se mu za něco omluvit. Přišli jste mi jako velmi dobrá parta a přeji Vám, aby to tak pokračovalo i nadále. Mějte krásné Vánoce a do nového roku přeji jen to nejlepší.

 Hana Skalová, studentka, Universita HK 

 .....zažila jsem úplně něco jiného, než jsem očekávala....překvapila mě přátelskost a radost, jak mezi dětmi navzájem, tak mezi učiteli, vychovateli a dětmi.

 Iva K. učitelka ZŠ 

 Děkuji za pocit, který si odnáším z vaší komunity, protože z něj bylo poznat i to "srdce", které všichni potřebují i pohoda a otevřenost, jež tady mezi dětmi a dospěláky je.e.

 Lenka Fryntová, učitelka, Nové Město n M.  

 .....byla jsem překvapená zvídavostí dětí, i realizací her, které vedly k cílenému problému a jeho řešení. Děti jsou aktivní, zapojují se. Obdivuji práci celého týmu a držím Vám palce.

 Jana Hendrychová, vychovatelka DM  

 Velmi zajímavé a přínosné! Překvapila mě milá atmosféra, zaujetí dětí, jejich dotazy, některé i velmi vtipné. I když se řeší vážné problémy, je atmosféra klidná. Zaujal mne nápad s předáváním talismanů.

 Mgr. Lada Sílová, vedoucí vychovatelka, DM Dvůr Králové n. Labem 

  …byla jsem velmi mile překvapena tím, jak je komunita vedena, jak se děti chovají a jak jsou k sobě všichni otevření. Odnesla jsem si velice silný zážitek a ráda bych se vrátila. Dětem přeji, aby se jim dařilo v životě lépe, ať můžou být na sebe hrdé. 

 Jitka Přibylová, vychovatelka, Domov mládeže  

 ....účast na komunitě byla pro mě velmi silným zážitkem, překvapila mne atmosféra, která byla vstřícná, přátelská i dojemná. Bylo vidět, že děti jsou zvyklé na tuto formu – aktivity byly uvolněné…

 Šárka, vychovatelka, Domov mládeže 

  Součástí mého studia je povinná praxe, v DDÚ v Hradci Králové to byla pro mě povinnost velice příjemná. Ve srovnání s předešlými praxemi, kterými jsem prošla, mohu říci, že ta v DDÚ byla pro mě největším přínosem a nejvíce mě zaujala. Velmi oceňuji příjemný a ochotný kolektiv a spolupráci odborných zaměstnanců s dětmi. Byla jsem nadšena ze schopnosti dětí navzájem si pomáhat a otevřeností v řešení problémů. Za možnost vykonání praxe v tak příjemném prostředí velmi děkuji.    

  Jana P., studentka Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové  

  Zaujala nás hodně upřímnost dětí, trpělivost vychovatelů a všech pracovníků, kteří dokážou vést děti k tomu, aby dokázali přiznat svou chybu….mají náš obdiv.    

 Mgr. Martina Svobodová, Ing. Zdeněk Zerzáň, ZŠ Hanušovice  

  …kde vychovatelé berou energii a motivaci pro další náročnou práci???  

  Mgr. Alena Divišová, ZŠ Hanušovice  

  Otevřený přístup, spolupráce a upřímnost – dokonce i ve vypjaté atmosféře při řešení nepříjemných situací. Umíte naslouchat a umíte se i poučit z vlastních chyb. Rád jsem Vás navštívil

  Mgr. Libor Orság, DDÚ Olomouc  

.Velice se mi líbily zde strávené dva týdny...myslím, že dětem velice prospívá bodový systém a někteří se tu naučí i to , co by se ve svých rodinách a komunitách nenaučili.

  Gabriela Marková, studentka Univerzity Pardubice  

  Praxe v tomto zařízení předčila má očekávání. Domnívala jsem se, že tu jsou absolutně neovladatelné děti, ale....když jsou motivované a vedené správným režimem, stávají se z nich milé a šikovné děti....  

 Kristýna Lukášová, studentka Univerzity Pardubice 

Budeme i nadále shromažďovat a se souhlasem i zveřejňovat další komentáře našich hostů.

z dopisů dětí názory rodičů komentáře hostů