Září 2017

a zase do školy...

Jak viděli září děti z Říčařovy ulice:

Stejně jako o prázdninách, tak ani první školní měsíc jsme neměli čas zahálet. Navštívili jsme podzemíDobrošově, byli jsme na Bílé věži nebo v jeskyních, na pardubickém zámku jsme obdivovali sbírku zbraní, „nejvíce mě nadchla expozice v muzeuHradci Králové, na které jsme měli jedinečnou možnost na vlastní oči vidět  nádherně barevné motýly z celého světa“ (Míla).

Někteří z nás se zúčastnili cyklistických závodů v Krkonoších. Z 25 závodníků se náš Michael probojoval na 11. a Jana na krásné 4. místo. „Bylo to těžké, ale dojel jsem do cíle a moc jsem si závod užil“ (Michael).

Další závody se konaly na Labi. Mezi šestnácti středoškolskými týmy jsme si na raftech nevedli špatně. Statečně jsme pádlovali 350 metrů, a díky tomu, že se nám podařilo porazit jedno družstvo středoškoláků, umístili jsme se na předposledním patnáctém místě.

Redakční rada: Jana, Veronika, Michael, Roman, Míla

A jak děti z ulice Brandlovy:

Po prázdninách jsme se sice vrátili do školních lavic, ale přesto jsme podnikli několik prima akcí.

Zúčastnili jsme se raftových závodů, navštívili jsme Královéhradecké krajské dožínky, akci Den s úsměvem na nábřeží u Hučáku a opět jsme fandili hradeckým hokejistům. 

Vydali jsme se také na další výlety po celém kraji. Poblíž Pekla u Nového Města nad Metují jsme sbírali houby, opékali buřty a z rozhledny Vatra jsme se podívali do širokého okolí. Podobně jsme strávili také jedno dopoledne u přehrady Les království, kde byl doslova ráj pro houbaře.

Velice pěkný byl také výlet na zříceninu hradu Skály a barokní zámeček Bischofstein, který je obklopen pískovcovými skalami a je ukryt v Teplických skalách.

Velkého úspěchu dosáhla děvčata na cyklistických závodech v Krkonoších, kde naše Míša získala pohár za třetí místo, a to přestože byla většina trasy do kopce a měla poruchu na jízdním kole!!!

Míša, Anděla, Mirek a Marek