Září 2016

A je po prázdninách...

...a i když jsou definitivně za námi, my jsme si září nabyté akcemi pěkně užili. Několik chlapců se zúčastnilo cyklistických závodů v Krkonoších. Závodilo 26 borců, trať byla dlouhá a obtížná „hned v první zatáčce jsem se vyboural, i přesto jsem dojel do cíle s nejlepším časem a vyhrál“(Mirek).

Byli jsme také na branných závodech v Lánově, kde jsme poskytovali první pomoc, poznávali živočichy, rostliny a dopravní značky.

Další závody nás čekaly na vodě. Byly to závody na raftech pro střední školy a nás pozvalo Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové. „Bylo to těžké, zúčastnily se mnohem silnější a sehranější týmy než my, ale nevzdali jsme to“ (Aneta).

Další turnaj, na kterém jsme mohli poměřit naši zdatnost, byl v kopané s dětmi z DD v Nechanicích. I tady jsme zjistili, že musíme ještě hodně trénovat.

Prošli jsme lesy v okolí Hradce, prohlédli jsme si divoké vepře v oboře.

Také jsme byli plavat v plaveckém bazénu, venčili jsme psa z útulku, užívali jsme si her a trampolín v Tongu nebo na dožínkách jsme ochutnávali trdelník. K výročí bitvy na Chlumu jsme navštívili zdejší muzeum „viděli jsme uniformy, přílby, zbraně a zajímavý film o bitvě“ (Nella).

   

Redakční rada: 8., 9. ročník ZŠ : Nella, Aneta, Nikola, Adam, Mirek, Dan, Filip