Září 2015

Prázdniny utekly jako voda....

.... a máme za sebou teprve první měsíc nového školního roku, ale zážitků z tohoto měsíce máme víc než většina školáků za celý školní rok. Tak například jsme byli na výletě v Nových Hradech, kde jsme si prohlédli zámek, ale viděli jsme i stáje a překrásnou zámeckou zahradu. 

  

Cestou z prohlídky jsme si stihli opéci vuřty a také jsme zlézali skály. No, super výlet. Ale tento výlet nebyl jediný. Byli jsme také v Toulovcových maštalích, na Hrubé Skále nebo  ve Ždírnicích, absolvovali jsme i túru po Orlických horách.

      

Sportovali jsme s vychovateli v tělocvičně i na hřišti, hráli jsme nohejbal, florbal a užili jsme si i v posilovně. 

Během cyklistického výletu jsme ujeli hezkou řádku kilometrů až nás bolely nohy. Cyklistiky jsme si užili také při závodech v Horním Maršově. Poměřili jsme si při něm svoje síly se závodníky z  dětských domovů a nakonec obsadili 3., 4. a  5. místo (Jana, Anička, Klára).

V Hradci Králové jsme závodili na Labi na raftech. Tentokrát byli našimi soupeři studenti středních škol. Na vybojované 13. místo jsme proto náležitě pyšní.

  

Zajímavá byla i návštěva mini ZOO, kde jsme si prohlédli a pohladili exotická zvířata. 

Udělali jsme i několik dobrých skutků - čistili jsme krmelce pro zvířata, sbírali jsme pro ně také kukuřici. 

V rámci výuky jsme absolvovali exkurzi do protidrogového centra Laxus. Také jsme si prohlédli expozice v Muzeu východních Čech. 

 

Redakční rada (žáci 8. a 9. ročníku): Míša, Klára, Denisa, Petr, Matěj