Září 2014

Co jsme prožili a zažili

I když září nebývá mezi námi dětmi příliš oblíbené, tak to letošní bylo docela fajn. Bylo totiž nabyté nejrůznějšími akcemi. 

O některých sportovních akcích jsme již informovali – šlo branný závod v Lánově a basketbalový turnaj. Ovšem zažili jsme toho mnohem víc.

 

Tak například v Chrudimi na Memoriálu Tomáše Šedého jsme obsadili krásné šesté místo. S výsledkem jsme byli více než spokojení, a to hlavně proto, že jsme porazili družstvo dětí z Jihlavy (údajně nejsilnější ze všech).

 

Síly jsme poměřovali také v našem diagnosťáčku během branného závodu. Museli jsme překonat potok, střílet ze vzduchovky, házet granátem a také plnit vědomostní úkoly. Z holek byla nejlepší Iveta, na záda jí dýchala Karolína – byla druhá, jako třetí se umístila Nikola. Vítězem mezi chlapci se stal Martin, druhý doběhl Michal a na třetím místě byl Ondra.

  

Když bylo hezké počasí, vydali jsme se na cyklistický výlet do Smiřic a statečně zdolali 30 km. 

Byli jsme na zápase hradeckých hokejistů, kteří hráli s Litvínovem. I přes naše hlasité fandění Hradec prohrál. No, nevadí, snad vyhrají příště.

Někteří z nás šli také do cirkusu. Viděli jsme nádherné lvy, opice, poníky, holky obdivovaly šikovné akrobaty.

Navštívili jsme i divadelní představení Od Osvobozeného divadla po Semafor. Bylo to zajímavé vyprávění o Osvobozeném divadle a Semaforu, veselé historky o Voskovcovi, Werichovi a Ježkovi, zazněly i jejich písničky. 

Super bylo také sbírání hub v lese u Svinar. Nejprve se nám moc nechtělo, ale nakonec, jsme si díky lesní bitvě houbaření pěkně užili.

Srandu jsme si užili i na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Nejprve nás vylekala plastová figurína lákající na prohlídku, holky potěšila velká spousta zrcadel, a taky oddací místnost, ve které si některé vyzkoušely svatbu nanečisto.

V září letošního roku jsme se tozhodně nenudili!!

zpracovali: Karolína, Iveta, Nikol, Nikola, Květa, Pavel, Martin, Nikola