Únor 2018

Taková divná zima letos byla...

...něco sněhu, něco zimy, spíše teplo. Nicméně my se dokážeme zabavit vždycky!

Říčařovka:

Za sněhem jsme si dojeli na hory a užívali si zimních sportů – jízdy na běžkách v Malé Úpě, na bruslích. Dali jsme si i turnaj v ledním hokeji mezi DDU a SVP. Zajímavý program vychovatelé připravili těm z nás, kteří nejeli na jarní prázdniny. Byli jsme se podívat na zápase hradeckých hokejistů, hráli jsme hokejbal, stolní tenis, kulečník, pekli jsme dort, zúčastnili se masopustu. 

Zátěž

Vybraní chlapci se zúčastnili několikadenní akce na horách. V Krkonoších v zimě a závějích sněhu si otestovali svoji kondici a schopnost přežít v náročnějších podmínkách. Zdolali Sněžku „když jsme se blížili k cíli, bylo to úžasné“ (Milan), na běžkách hledali poklad, na sněžnicích jsme se brodili závějemi, kopali zákopy, osvojovali si základy první pomoci.

Redakční rada: Míla, Milan, Adam, Týna, Káťa, Denisa, Gabča, Martina, Tom, David

Brandlovka:

Mezi činnosti, které pravidelně podnikáme, patří návštěva hradecké knihovny, kam chodíme jednou za dva týdny, někdy i jednou za týden, a půjčujeme si různé knihy. Rychlá anketa mezi čtenáři:

„Já si půjčuji vždy minimálně 3 knihy, ale většinou si půjčím knih šest. Jsou to ve většině případů komiksy, ale i fantasy, které mají okolo 250 stran. Po přečtení si je také vyměňujeme mezi sebou.“

„Já si většinou půjčuji holčičí příběhy. Do knihovny chodíme rádi.“

„Mě baví komiksy, ale také knihy jako Starwars a fantasy.“

Zimní počasí využíváme k zimním sportům. Moc nás baví bruslení, ale často vyrážíme i do Krkonoš a Orlických hor na běžky. Když už jsme pořádně zmrzlí, rádi se zahřejeme v plaveckém bazénu.

Také jsme měli možnost navštívit napínavý basketbalový zápas hradeckých Lvic, Obří akvárium, ale také Kunětickou horu a blízkou Perníkovou chaloupku.

Sepsali: Jana, Míša, Roman, Marek, Mirek, Adam, Anděla