Únor 2017

Co jsme zažili na Brandlovce v únoru

Únor začal chorobami, které na nás přišly. Bylo to nepříjemné období, ale naštěstí je už za námi. Po nemocích jsme všichni nastoupili na stejný vlak a pokračovali jsme v dalších aktivitách. Například jsme navštívili městskou knihovnu, nebo plavecký bazén. Po jarních prázdninách jsme vyzkoušeli lukostřelbu a zažili masopust na Šrámkově statku v Pileticích. Nezapomenutelné byly i výlety na běžky v Orlických horách. Únor byl krásný a stál za to. (Matěj a spol.)

Navštívili nás dokonce pejsci paní psycholožky, kteří se jmenují Loretta a Angee. Nejprve jsme si vyzkoušeli hlavolamy a následně je dokázali rozluštit i pejsci. (Míša)

Nás kluky zaujala hlavně lukostřelba. Začalo to proškolením a ukázkou luků a šípů. Dozvěděli jsme se také, že luk dostřelí 500 metrů a kladkový luk dokonce 1 km až 2 km. Samotné střílení se nám moc líbilo. „Stříleli jsme 5 cvičných šípů a 5 šípů naostro. Já jsem na první kolo nastřílel 32 a na druhé kolo 42. Celkově jsem byl na 1. místě.“ (Vojta) „Já jsem skončil na 2. místě. V prvním kole jsem měl 24 bodů a v druhém kole jsem měl 42 bodů, to jsem zasáhl dva prostředky, to se mi moc povedlo. Bylo to super, moc se nám to líbilo všem, něco nového jsme se naučili.  Moc děkujeme paní vychovatelce.“ (Filip)

  

A co probíhalo na Říčařovce?
 
Začátkem února jsme si užívali jarní prázdniny, někteří z nás je trávili doma se svými rodiči, jiní s vychovateli jezdili bruslit na stadion, kde si zdokonalovali svoji techniku. Několikrát jsme také navštívili bazén, také lázně, prohřívali jsme se v páře, dováděli ve vlnobití a tobogánu. V rámci školy jsme měli možnost vidět (opravdu ne slyšet) koncert, který nás měl provést historií od Osvobozeného divadla k Semaforu. „Představení bylo nepřipravené, vypadla zvuková technika a zpěvákovi se nedařilo zazpívat bez hudby. Byl to zajímavý zážitek“ (Aneta).
S vychovateli jsme také vyráběli dřevěné meče a ptačí budky, a také krásné výrobky z keramické hlíny. 
Někteří z nás byli na běžkách v Orlických horách,  „bylo to fajn, ujeli jsme asi 8 km a vrátili jsme se značně unavení“ (Anet).
 
  
 
Redakční rada: žáci 8. a 9. ročníku: Dan, Matěj, Anet, Roman, Patrik, Tom, Nicolas