Únor 2015

..nezahálíme, stále něco podnikáme!

Únor bílý, pole sílí.

A my sílili na běžkách, v posilovně, při hokejbalu, na pěších túrách na Zvičině nebo na Novém Hradci a v Jiráskových sadech. Zkrátka, i v únoru jsme zažili spoustu zajímavých akcí. 

Na začátku měsíce nás navštívili hradečtí hokejisté. Besedovali s námi, a také jsme si s nimi poměřili síly ve stolním hokeji. 

 

                        

Výlet do Říček se vydařil. Někteří stáli poprvé na běžkách, někteří také poprvé jeli lanovkou. Holky hrozně křičely, protože se na lanovce bály. Ovšem sjet z kopce dolů nebylo lehké. „Byl to prudký kopec, někteří ho sjeli po břiše.“: říká Iveta

  

V rámci vyučování jsme navštívili výstavu o holokaustu nazvanou Gross Rosen. Zde jsme měli možnost vidět těžký život lidí v koncentračních táborech.

       

Během jednoho z únorových víkendů jsme sportovali ve velké tělocvičně ve Skřivanech. Zahráli jsme si florbal, basketbal. Bylo to prima.

Ale únor jsme netrávili pouze sportem, také jsme si upekli dort se pařížskou šlehačkou. Byl výborný a krásný, protože nám ho podle našich přání ozdobila Denisa. Nebo jsme natahovali nové pletivo pro koně, a také jsme navštívili přírodovědné centrum v ZŠ Bezručova.

V únoru jsme byli fandit hradeckým basketbalistkám. Viděli jsme zápas Hradeckých lvic s basketbalistkami z Ostravy.

Také jsme si udělali pěší výlet na novou rozhlednu u Hradce Králové, která se jmenuje Milíř. Bohužel bude otevřená až na konci března, ale i tak tu je krásný výhled do kraje.

     

Redakční rada: Iveta, Kája, Nikola, Šárka, Denisa, Martin, Petr, Kuba