Tábor

Jánské Lázně; 6. - 20. srpna 2012

Jsme připraveni... a můžeme jet…

Skoro to samé složení dětí jako do Lázní Bělohrad jsme vyrazili vlakem do Jánských lázní. Cíl cesty: hotel Siréna.

První den jsme se vydali na Zlatou vyhlídku a do centra kolonády, kde jsme si mohli šáhnout na Krakonoše - bohužel jen kamenného. Došli jsme se i na Modrokamennou skálu.

Další den nám Krakonoš zařídil expres lanovkou na Černou horu. Vyšplhali jsme na rozhlednu a sešli sáňkařskou cestou dolů a po cestě jsme našli takový menší borůvkový ráj, nasbírali jsme asi 9 litrů borůvek, a když jsme je donesli na hotel tak jsme je dali paní kuchařce a ta nám slíbila borůvkoví koláč a pohár… Mňam, musíme uznat - bylo to výborný, ještě teď se oblizujeme.

Túra do Velké Úpy začala opět lanovku na Portážky, pak jsme šli pěšky na Růžohorky, kde nás chytil menší déšť, naštěstí měli v horské boud+ě dobrý Krakonošův čaj.

Další Krakonošovo překvapení  bylo Lanové centrum. Bylo to úžasné, ale opravdu jsme se báli, houpat se v 10 metrech nad zemí není tak vtipné.

Vsobotu se centru Jánských lázní konal cirkus Bosorka, kde jsme si mohli vyzkoušet různé aktivity, třeba jízdu na jednokolce nebo točit talíř na dřevěné tyčce, no bylo toho spousta a viděli jsme i představení loutkového divadlo o 3 zlatých vlasech děda Vševěda.

  

Celodenní akce byla zaměřená na výstup na Sněžku. V Peci pod Sněžkou jsme se mohli projet na bobové dráze - to byla jízda! Pak jsme šli na Luční boudu, došli až pod Sněžku, ale bylo bohužel zataženo a nic jsme neviděli.

Krakonoš připravil další překvapení a to mini golf a hned po obědě jsme se vydali do hotelu Energetik, kde byl krásný bazén.

Celodenní výlet k pramenům Labe začal ve Špindlerově Mlýně, Krakonoš nás lanovkou vyvezl na Medvědín, odtud jsme došli k Vrbatově boudě, kde jsme si dali svačinu a pokračovali dál k mohyle Hanče a Vrbaty, na Labskou boudu, no a pak hurá k prameni Labe. Pokračujeme nahoru na Violík a po hřebenech na Špindlerovku, kde jsme si mohli vybrat, zda půjdeme zpět pěšky nebo autobusem, docela dost z nás pokračovalo dále po svých.

 

V dalších dnech jsme navštívili další bobovou dráhu a tubing (něco jako nafukovací kruh do kterého si sednete a jedete po takové dráze - super zážitek!). Koupali jsme se v kempu Sejfy, ,kde byla opravdu studená voda. Ve Svobodě nad Úpou, kde jsme si mohli vybrat ceny za cestovní glejty (cestovní glejt: je něco jako pas - sbíráte do něj razítka Krakonoše skoro v každém info centru, a když máte razítek 10, tak si můžete vybrat nějakou zajímavou cenu: tričko, batůžek, hrníček…). Na Hrádečku, jsme se mohli podívat na chatu bývalého a bohužel zesnulého prezidenta pana Václava Havla, byli jsme i na fotbalovém utkání a fandili jsme jak o život. Zajímavé bylo i muzeum Vápenka (vše co chcete vědět o pálení vápna).

  

A moc krásná byla i noční procházka na Černou horu, to byla krása - tolik hvězd, a ta noční krajina…. 

Děkujeme Všem dospělým za to, že nám připravili krásný tábor, díky nim jsme se dostali do míst, kde většina z nás nikdy nebyla.

I na tento tábor budu opravdu vzpomínat celý život.

Iva V., 15 let