táborový pobyt

Krkonoše

12. - 25. srpna 2013

Co napsali o našem srpnovém letním pobytu v hradeckých novinách dne 17. září 2013:

Nejlepší tábor, vzpomínají děti 
z diagnosťáku. Poznávaly hory

Patnáctiletá slečna Sabina se usadila 
k sešitu a sepsala zážitky z uplynulého dne.

„Každý večer jsme si je pak četli," popisuje kronikářka.

Bylo to zajímavé psaní, plavovláska zaznamenávala zážitky, které si děti hradeckého diagnostického ústavu užily během srpnového tábora 
v Janských Lázních.

„Vůbec poprvé jsem byl takhle na horách, prošli jsme jich tak polovinu," říká nadšeně patnáctiletý Filip.

„Byli jsme na Sněžce, ušli jsme celkem 123 kilometrů," doplňuje ho o rok mladší Petr. Za tuhle porci dostali účastníci zájezdu takzvaný Krakonošův diplom. „Máme ho vystavený na pokoji," povídá kronikářka Sabina.

 

   

Ale nejen vysokohorské túry absolvovala devatenáctka dětí z ústavu sídlícího v Plotištích. Zkusili si také zorbing, minigolf, bobovou dráhu, překážky v lanovém centru… „A také tubing. To je adrenalin," usmívá se patnáctiletý Michal. „Byl to ten nejlepší tábor," řekne za všechny,

Děti se tedy nenudily. „Také jsme sbírali borůvky," vypráví Petr. „Pak nám z nich paní v kuchyni udělaly buchtu," dodává Michal. „Děti jsou šikovné. Našly borůvky, i když všichni říkali, že nerostou," usmívá se zástupce ředitele diagnosťáku Jiří Maléř.

Po srpnovém rozptýlení jsou dnes již děti zpět v klasickém režimu, který jim má pomoci vrátit se zpět k rodinám.

Lidskost a vstřícnost - díky za ně!

Poznali jsme lidskost a vstřícnost," oceňuje po táboře v Krkonoších Jiří Maléř, zástupce ředitele hradeckého diagnostického ústavu.

Přístup místních byl vskutku perfektní – a pomohl ušetřit peníze. Lanové centrum v Janských Lázních, bobová dráha v Mladých Bukách i Peci, lanovka ve Velké Úpě i na Černou horu či na Luční boudě polévka pro třicet lidí za tři stovky… „Mohli by říct ne, ale neudělali to," vypráví Maléř. „Děkujeme všem," dodává. 

článek viz 

http://hradecky.denik.cz/zpravy_region/nejlepsi-tabor-vzpominaji-deti-z-diagnostaku-poznavaly-hory-20130917.html