Tábor

Lázně Bělohrad; 9. - 15. července 2012

Píše se datum 9. července a děti z našeho diagnosťáčku vyjely na tábor do Lázní Bělohrad. Nás patnáct dětí a pár vychovatelů, plní energie a přání zažít nová dobrodružství, jsme se ubytovali v pěkném „Areálu u Lva“.

Jak dlouho tábor trval?

Náš dobře užitý a prožitý tábor trval 7 dní, a za tu dobu jsme si ho opravdu stihli parádně užít. A co že jsme všechno prožili?

V průběhu celého tábora jsme plnili úkoly celotáborové hry Souboj legií. Zahráli jsme si na dobu římskou a vrátili se do časů 60 let před Kristem. Z nás dětí byli legionáři, z vychovatelů senátoři a z pana vedoucího tábora dokonce Cézar. Byli jsme rozděleni do dvou legiií – Ursusové a Tigrisové -, udělali jsme si vlastní vlajku, měli vlastnoručně vyzdobená trika. Obě legie soutěžily v plnění různých disciplín – různé postřehové závody, soutěže obratnosti, gladiátorské sportovní hry. Každý legionář měl svůj vlastní pas, do kterého mu bylo potvrzeno, že splnil různé zkoušky. Patřila sem i zkouška nejtěžší – pozdě v noci projít strašidelnou stezkou odvahy, kde jsme se opravdu báli, ale všechny kalhoty zůstali suché a my se v pořádku vrátili do postelí. V táborovém klání nakonec byli úspěšnější Ursusové.

  

Při tom všem jsme se jezdili koupat na Dachovské koupaliště. Je obklopené lesy, takže jsme si tu mohli zahrát v lese i nějaké hry a pak hurá do vody. Navštívili jsme i městečko Dětenice, kde jsme šli na prohlídku krásného zámečku. Byli jsme se podívat v lomu u Hořic, sledovali jsme tam, jak pár lidí vytesává do pískovcového obdélníku své nápady – různé sochy, ty jsou pak vystaveny v Hradci Králové na výstavě sochařů a ty nejlepší výrobky pak zůstanou v Hradci na nábřeží. Podnikli jsme výpravu na Hrubou skálu, kde jsme se prošli skalami a došli jsme až k hradu Valdštejn. 

  

A jsme skoro u konce  - poslední večer jsme ukončovali táborákem, který jsme si opravdu všichni užili, a samozřejmě v úplném závěru došlo i na rozdávání cen a diplomů.

          

A na co nejvíce vzpomínáme? 

Míša K. – výlet na Hrubou skálu a vůbec na celý tábor

Lukáš F. – první na co si vzpomenu je koupání!

Honza D. – na to, jak jsme bojovali dvě legie a soutěžili o výhru.

Martin L. – úplně na všechno!

Já sama pak vzpomínám také úplně na všechno, na výlety, na gladiátorské hry, na táborák a hlavně na stezku odvahy!

                                      

Děkujeme dospělákům, že nám připravili plno nových zážitků a super tábor!

Sepsala a fotografie vybrala Iva V., 15. let