Říjen 2015

počasí nám přálo....

... a i když jsme už o některých říjnových akcích informovali, nebyly to jediné aktivity, kterých jsme se v tomto měsíci účastnili.

V tělocvičně jsme hráli vybíjenou, florbal a další hry, jako jsou kohoutí zápasy, skok přes potok nebo stolní tenis nebo kulečník.

Navštívili jsme také planetárium, kde jsme viděli hvězdy, planety a dokonce i komety Byli jsme také novém královéhradeckém informačním centru.

     

Pomáhali jsme také v lese – zatloukali jsme kůly, závodili ve sběru řepy nebo kukuřice pro bažanty. „Soutěž ve sběru kukuřice trvala hodinu a půl a probíhala ve dvojicích. Já s Jančou jsme byly jako poslední, ale to nám nevadilo. Bylo to docela fyzicky náročné, ale bylo to prima.“ (Míša).

Plavali jsme v krytém bazénu ve Všestarech, kde jsme měli celý bazén pro sebe. A v muzeu jsme se podívali na to, jak kdysi vypadala škola i školní třídy.

  

V lese jsme si v říjnu docela užívali. Měli jsme možnost se podívat na zpracování dřeva, prohlédli jsme si i techniku, kterou při své práci využívají lesníci, ti si pro nás také připravili soutěže – rozeznávali jsme stopy, stromy, vůně, zvířata.

Někteří z nás si udělali výlet do hlavního města. Procházka po Praze se všem moc líbila, prošli jsme se po Karlově mostě, viděli jsme i Chrám svatého Víta a další památky.

  
 

Když nebylo počasí na sport nebo výlety venku, pak s námi vychovatelé barvili trika, líbilo se nám i pečení dortu, škoda, že byl tak malý.

Redakční rada: Matěj, Petr, Leo, Denisa, Míša