Říjen 2014

Co jsme prožili a zažili

Sobota 11. října byla pro někoho z nás velkým dnem. V  plaveckém bazénu se konala plavecká štafeta. Díky tomu jsme si mohli poměřit síly s dětmi z několika dětských domovů a dětských domovů se školou. Našimi soupeři byly i děti ze Střediska výchovné péče Návrat. Nejprve proběhla štafeta družstev, po ní plavali jednotlivci. Ve štafetě družstev jsme sice na stupni vítězů nestáli, ale stejně jsme společnými silami vybojovali hezké čtvrté místo. Voda byla osvěžující, atmosféra příjemná, diváci skvělí, ale nejlepší, nejlepší stejně byly ty ceny, které jsme si odnesli. Takže, děkujeme organizátorům a těšíme se zase za rok.                                           

                   

Zdá se, že letošní říjen v diagnostickém ústavu byl ve znamení sportu. Jen co jsme nabrali síly po plavecké štafetě, už v pondělí třináctého jsme opět závodili. Konala se diagnostická Olympiáda. Smíšená družstva vedená jedním dospělým absolvovala pět soutěžních disciplín (běh na 60 metrů, skok do dálky, hod oštěpem, diskem, vrh koulí). Všichni jsme si to užili. Byl to pěkný odpolední program. Gratulujeme vítězům. 

    

Zatímco někteří z nás po sportovních výkonech odpočívali, jiní třeba doháněli učení, tak naši nejstarší chlapci nelenili, chopili se vařečky a oháněli se s ní v kuchyňce skoro jako profíci.

 

Další akce se týkala pouze vybraných chlapců. V úterý 22. října hned ráno se vydali na zátěžovou akci nazvanou Poznej sám sebe. Na kolech z Ratibořic až ke zřícenině hradu Vízmburk, tady přišla řada na gulášek a opékání vuřtů, a pak už jen cesta zpátky, tentokrát přes Havlovice. Počasí jim přálo, celkem zvládli 38 kilometrů. Vrátili se unavení, ale spokojení, že náročný výlet zvládli.

V říjnu jsme se také seznámili s činností protidrogového centra Laxus v Hradci Králové, nebo si vyslechli zajímavou přednášku o Indonésii

 zapsali: Karolína, Iveta, Nikola a Martin