Prosinec 2016

předvánoční činnosti na Brandlovce

Prosinec se u nás na Brandlovce nesl nejen v duchu příprav na Vánoce a pečení cukroví, ale účastnili jsme se i mnoha kulturních i sportovních akcí.

Navštívili jsme koncert pěveckého sboru a někteří z nás zhlédli představení divadla Drak. (Míša) Několikrát jsme navštívili hokejový a fotbalový zápas. (Nicol)

První prosincový víkend jsme se zúčastnili plavecké štafety. Byly tam děti i z jiných zařízení (Maršov, Vrchlabí, Kostelec, Chrudim). Nejprve závodily mladší dívky, následně starší, a potom teprve mladší a starší chlapci. Já jsem se nezúčastnil, protože jsem měl úraz. Pomáhal jsem tedy na startu. Od nás z Brandlovky byl nejrychlejší Vojta a celkově jsme byli na 10. místě. Chtěl bych pochválit organizátory za pěknou akci a pogratulovat vítěznému Maršovu. (Filip)

Také jsme se zúčastnili spolu s panem vychovatelem turnaje ve stolním tenise Hradecká smeč. Mezi šestnácti družstvy se mi podařilo získat druhé místo. Byl to můj velký sportovní úspěch (Vojta).

Jeden víkend jsme se také vydali na zimní prohlídku zámku Hrádek u Nechanic, kde jsme si poslechli povídání o Vánocích, nahlédli do zámecké kuchyně a prohlédli zámecké komnaty. Prohlídka byla velmi zajímavá a moc se nám líbily hlavně velké zámecké pantofle, kterými jsme tam pěkně vyleštili podlahu. (Nicol)

Poslední víkend před Vánocemi přišly na řadu i zimní sporty. V sobotu dopoledne jsme si připravili běžecké lyže a boty a po obědě jsme se vydali do Orlických hor na Šerlich, kde to bylo velmi hezké (Míra). Většině z nás se celkem dařilo, ale někteří skončili na zemi při hromadném pádu. Zachránil nás teplý čaj, který nám pan vychovatel koupil. (Dana)

Těsně před Vánocemi jsme trénovali fyzickou kondici a jeli na horolezeckou stěnu. Lezli jsme lehčí úroveň, odvážnější vyzkoušeli i těžší. Já jsem vylezl do 7,5 metrů, víc jsme se bál. Byla to pěkná „makačka.“ (Vojta).

A závěr?

Ve středu 22. prosince jsme se všichni, děti i dospělí sešli ke slavnostnímu předvánočnímu obědu s řízkem, bramborovým salátem, cukrovím a jinými lahůdkami. Společně jsme pak poseděli, zahráli si různé hry a zazpívali koledy.

 

  

A pak jsme se všichni rozjeli na vánoční prázdniny domů.

Nashledanou v roce 2017!!