Prosinec 2014

To nám ten prosinec ale pěkně začal...

...po chodbách se nám proháněli čerti a andělem a  Mikulášem (čtěte ZDE).

Zúčastnili jsme se také Hroších her, kde si někteří z nás zahráli bowling, jezdili na bruslích a plavali. Naše snažení nám nakonec zajistilo jedenácté místo.

Dva chlapci, Tadeáš a Láďa, nás jeli reprezentovat do Svobody nad Úpou, kde se konal turnaj ve stolním tenisu. Závodů se zúčastnilo mnoho družstev, byli tam závodníci z Horního Maršova, z Chrudimi, z Hostinného a mnoho dalších borců. Tadeáš s Láďou se umístili na sedmém místě. Celou akci zhodnotil Láďa:

„Soutěž se mi líbila, a jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit, a to i proto, že jsme se cestou zpátky byli podívat v DDŠ Horní Maršov i v Hostinném.“

Pomáhali jsme myslivcům chytat bažanty. Někteří jsme drželi bažanta v ruce poprvé v životě, ale nebáli jsme se, všechny bažanty jsme pochytali a pomohli jsme je zavřít do klecí. 

Neděle 7. prosince byla zajímavým dnem. Jeli jsme do Prachovských skal. Projížděli jsme Valdicemi, kde je známá česká věznice. V Prachovských skalách jsme se procházeli a hádali jsme, co připomínají tvary skal. Dozvěděli jsme se, že tady byla natočená pohádka Třetí princ. Celý výlet byl pěkný a poučný.

Zajímavá byla také návštěva dentální hygienistky. Vysvětlila nám, v čem spočívá její práce, naučila nás správně si čistit zuby, a každý z nás si odnesl správný zubní kartáček.  

 

V prosinci k nám přijeli na besedu hradečtí fotbalisté. Povídali nám o tom, jak se ke kopané dostali, jak jim to šlo na základní škole a také, jaké plány mají do budoucna. Líbilo se nám, jak byli trpěliví a dokázali odpovědět na všechny naše otázky, osahali jsme si brankářské rukavice a míč, také jsme od nich dostali fotky a plakáty, které nám podepsali.

 

Byli jsme fandit hradeckým basketbalistkám, zaplavali jsme si ve Všestarech v plaveckém bazénu, bruslili jsme na zimním stadionu, prošli jsme hradecké lesy a došly k pěknému modrému rybníčku, cestou jsme v ohradě viděli bachyni s mláďaty. Těch pěkných akcí bylo mnohem víc a další zajímavé nás ještě čekají, například turnaj v nohejbalu v Kostelci nad Orlicí.

A protože nám opět přibyl do stáje nový koníček Monty, tak jsme pro něho museli vyrobit nový přístřešek. 

 

Blíží se Vánoce, tak i my se na ně připravujeme. Koupili jsme vánoční stromeček, který jsme ozdobili. Někteří pekli cukroví, jiní se kochali vánoční atmosférou na trzích v Novém Městě nad Metují, ale svíčky jsme si na adventních věncích zapálili všichni. 

 

No a nakonec přišel Štědrý den. Většina z nás jej trávila doma, ale přeci jenom i těm, kteří zde zůstali, přinesl Ježíšek bohatou nadílku.

Tak šťastné a veselé a v roce 2015 ať vyjde vše, co si nejvíce přejeme!

Redakční rada: Karolína, Iveta, Nikola, Martin, Petr, Láďa, Kuba