Akce a soutěže

v říjnu

Tak jako každý rok i letos se konal u nás branný závod, při kterém jsme se docela zapotili. Celkem jsme absolvovali osm stanovišť, poznávali jsme listy a značky, orientovali se na mapě, překonávali potok, zopakovali jsme si základy zdravovědy nebo jsme stříleli ze vzduchovky a házeli granátem.  

    

Několik kluků se zúčastnilo 13. ročníku Memoriálu Tomáše Šedého v Chrudimi. Šlo o fotbalový zápas a kluci si ho užili. „Byl to moc pěkný turnaj, zahrál jsem si, a to, že jsme byli devátí z deseti nic neznamená, hlavně, že jsme se zúčastnili.“ (Kuba). Na hřišti bojoval i Mirek, ale s výsledkem svého týmu nebyl moc spokojen:

„Byl to trapas, prohráli jsme devět zápasů z deseti. Já jsme byl v bráně, představoval jsem si, že jsem Petr Čech, ale tak jako Čechovi se mi teda nedařilo.“ (Mirek). 

Absolvovali jsme také zátěžový pochod. Autem jsme dojeli do České Skalice a odtud jsme šli pěšky přes Ratibořice až na rozhlednu. Z té jsme měli krásný výhled.

„Byli jsme na zřícenině hradu a odtud šli kamenitou cestou až na místo, kde jsme si uvařili guláš. Potom nás ještě čekalo 4,5 km do civilizace – na nádraží do Červeného Kostelce. Ušli jsme celkem 22 km.“ (Matěj).

  

Také vybraní žáci jeli do Dolního Lánova na závody. Družstva chlapců a družstva dívek zde soutěžila o pěkné ceny v hodu na cíl, v topografii, ve zdravovědě a v dalších zajímavých disciplínách. Škoda, že se nám letos příliš nedařilo a odjeli jsme bez medailí. I tak jsme si závody užili.

    

 

Sepsali: Petr, Matěj, Leo, Jakub, Mirek, Pavel