Návštěva hokejového utkání

MS hokej 2015

V současné době probíhá v Praze a Ostravě velký sportovní svátek, kterým je hokejové mistrovství světa. Naše země tento hokejový turnaj pořádá již podesáté, lední hokej totiž patří mezi naše nejpopulárnější sporty. Zápasy našeho týmu jsou již dlouhodobě beznadějně vyprodány, na spoustu zájemců se již s lístkem nedostalo.

Lední hokej je velmi oblíbený u dětí a mládeže, mnozí svým sportovním vzorům oddaně fandí. Organizační výbor MS připravil pro školáky z mnoha krajů České republiky projekt Vstupenky do škol, díky kterému na základě volného vstupu mohly děti se svými učiteli navštívit jeden ze skupinových zápasů MS.

Tímto způsobem se v úterý 5. května 2015 šesti dětem z Diagnostického ústavu a střediska výchovné péče Hradec Králové poštěstilo zažít úžasnou atmosféru mistrovství. Atraktivního výletu se zúčastnily děti, které si to za své dlouhodobé příkladné chování nejvíce zasloužily. Vstupenky jsme dostali na zápas Švýcarsko – Německo, jedinou podmínkou bylo vytvoření plakátu vztahujícího se k dotyčnému zápasu.

 

Seznámení s historií našeho hokeje v Síni slávy na pražské Harfě, předzápasové atrakce a soutěže pro děti, nádherná moderní aréna, tisíce školáku s namalovanými tvářemi, hluční švýcarští a němečtí fanoušci v dresech, bojovný zápas dvou rivalů, focení se s maskoty MS Bobem a Bobkem, ale i projížďka metrem –  na tyto události budou děti dlouho vzpomínat. 

A jaké jsou vlastní postřehy dětí z této báječné akce?

Dita: Hráli Švýcarsko:Německo. My jsme fandili Švýcarů. Jeli jsme tam autem a do O2 ARÉNY jsme dojeli metrem. Měli jsme cca 3hodiny než začne zápas,tak jsme lítali v okolí arény. Byli tam různé stánky (některý jsme navštívili). Myslím,že každého nadchla síně slávy. Uběhl nám čas a my šli nadšení na zápas.Takovou atmosféru jsem nezažila. Byli jsme netrpěliví, protože nikdo z hráčů nemohl dát gól, ale nakonec Švýcarsko skórovalo a vyhrálo. Udělali jsme tam hodně fotek+i s maskotem Bobkem.  Zápas skončil a my jeli domů. Pro každého to byl zážitek na celý život.

Richard: Líbila se mi síň slávy Českého a Československého hokeje, mohli jsme si tam zahrát hokej proti figurínám. Hokej fantastický, 1:0 pro Švýcarsko (jim jsme fandily) -  PROSTĚ VŠE SUPER !!! 

Iveta: Parkovali jsem u Černého Mostu a šli na metro. Dojeli jsme do O2 Arény. Byli jsme se podívat u několika nákupních centrech. Zúčastnila jsem se několik atrakcí a dostala odměnu. Potom jsme se fotili se Švýcary a dostali jsme od nich čepičku. Nechali jsme si namalovat vlajku na tvář. V hale nás bylo 10 253lidí!  Udělali jsme si hodně selfie .

Fandili jsme hodně, až nás bolelo v krku. Pokřik byl: “HOPP SCHWIZ“. Vypadalo to beznadějně, ale nakonec jsme dali GÓL 1:0 pro Švýcary. Bylo to úžasný a krásný výhled na Prahu.Podobná akce by se mohla opakovat častěji.    

Katka: V Praze se mi  hrozně líbilo. Osobně sem nikdy nebyla na hokeji. Nejvíce se mi líbilo focení  s Bobem a Bobkem. Potěšilo mě to, že Švýcarsko vyhrálo. Chtěla bych si to někdy zopakovat. Ale je zajímavé, že mě to předtím nikdy nebavilo.