Listopad 2017

čekání na zimu

Říčařovka:

V listopadu jsme zažili tajuplné odpoledne s plněním úkolů, hrami a zakončené opékáním špekáčků, vypouštěním lampionů a stezkou odvahy. Navštívili jsme několik hradů a zámků – byli jsme například v Pardubicích, zde jsme si prohlédli historické zbraně a šaty, na Kuksu jsme prošli trhy a zahrady. 

Měli jsme možnost prohlédnout si hradeckou elektrárnu Hučák, zajímavá byla také exkurze v divadle nebo akce na nádraží, kam přijel vlak proti drogám.

Také jsme několikrát byli bruslit na zimním stadionu, někteří se ukázali jako zdatní bruslaři, jiní se to museli teprve učit.

Nevadilo nám, že je venku pořádná zima a jako správní fanoušci jsme vydrželi až do konce a s velkým nasazením jsme fandili hradeckým fotbalistům proti týmu ze Znojma (Týna).

Účastnili  jsme se turnaje ve stolním tenisu Hradecká smeč. Získali jsme několik medailí, ale hlavně jsme si to báječně užili.

Redakční rada: Týna, Láďa, Míla, Gábina, Denisa, Milan, Karel, Dominik, Martina

 

Brandlovka:

V prvé řadě jsme na Brandlovce měli velkou radost z toho, že jsme získali sponzorské peníze na nákup oblíbených stavebnic lega. Sami jsme si mohli vybrat a tak jsme nakoupili 8x lego ninjago, 1x classic a 3 desky na stavení. Děkujeme dárci, že nám umožnil tuto koupi, lego stavíme a baví nás to. 

Jinak měsíc listopad uběhl velmi rychle a my jsme toho opět stihli spoustu. Mezi pravidelné aktivity patří venčení pejsků z útulku, návštěva knihovny a účast na hokejových a fotbalových utkáních. Každý týden také jezdíme do budovy Říčařova, kde se účastníme Dětského klubu a kroužků, kde si můžeme vybrat např. sport, keramiku, bowling, plavání, posilovnu nebo koně. Jednou za 2 týdny také jezdíme plavat do Všestar, ale vydáváme se také do vzdálenějších míst. Byli jsme v Krkonoších, kde jsme zvládli trasu z Pomezních bud na Jelenku, navštívili jsme Peklo a velkým zážitkem byla i návštěva 5D kina. 

Dva z nás se zúčastnili soutěže ve stolním tenise – Hradecká smeč, kde hraje vždy jeden dospělý a jedno dítě. Náš pan vychovatel spolu s Mirkem dosáhli velkého úspěchu a obsadili skvělé 2. místo. 

Vychovatelé si pro nás připravují v průběhu celého měsíce řadu zajímavých věcí. Malovali jsme na trička a nezapomněli jsme ani na vánoční výzdobu našich prostor. 

Nyní se už těšíme na Vánoce. Advent jsme zahájili návštěvou tradičních vánočních trhů a nemohla chybět ani návštěva Muzea betlémů v Třebechovicích. Už aby to bylo!

Redakční rada:Míša, Mirek, Marek, Adam, Roman, Jana