Listopad 2014

co jsme prožili a zažili

Jako každý měsíc, tak i v listopadu jsme zažili spoustu zajímavých akcí.

Tak například druhou listopadovou sobotu jsme jeli na výlet na rozhlednu Kozákov, kde jsme si užívali nejen hezkou vyhlídku, krásnou přírodu, ale také jsme měli možnost na vlastní oči vidět paragliding. Z rozhledny nám cesta utíkala mnohem rychleji a takovým hezkým završením odpoledne bylo grilování masa, a také možnost zastřílet si. Cestou zpátky jsme už byli tak unavení, že snad všichni, kromě pana vychovatele, jsme v autě usnuli.

 

Dalším naším výletním místem, které jsme v tomto měsíci navštívili, byl Kuks. Konaly se zde vánoční trhy. Na Kuksu byla skvělá atmosféra, která nám připomněla, že se blíží Vánoce. Kromě výrobků z korálků, keramiky a šperků, což jsme ocenily převážně my, holky, se konala i přehlídka ptáků. Odvážlivci si mohli pohladit a podržet krásné sovy.

 

V listopadu jsme také hráli fotbal a hokejbal na hřišti, užívali jsme si bruslení na ledě, plavání v plaveckém bazénu, několikrát také fandili hradeckým hokejistům a fotbalistům. 

Navštívili jsme i hradecký les, kde jsme se vydováděli na rytířském hradišti. Prozkoumali jsme všechny prolézačky, věžičky a dokonce i dračí doupě. Při procházce po lese jsme ještě našli tři jedlé houby.  

 

 

Téměř všichni jsme si zahráli turnaj ve stolním hokeji, dobře jsme se při něm bavili a nad námi všemi zvítězil Martin V.

 

V neděli 23. listopadu se konala Hradecká smeč, soutěž ve stolním tenisu. Soutěže se účastnilo patnáct týmů z různých dětských zařízení. DDÚ reprezentovali dvě družstva – pan vychovatel Levínský s Martinem a pan vychovatel Benák s Emilem. Když jsme my ostatní (diváci) vešli do dveří, viděli jsme úsměvy ve tvářích všech přítomných, dětí i dospělých. Míčky po místnosti létaly vzduchem a všichni přihlížející jen čekali, kdy a odkud je nějaký trefí. V turnaji vyhrálo družstvo z Horního Maršova, naši borci se umístili na druhém a třináctém místě. Více informací o turnaji naleznete ZDE.

Jedno listopadové odpoledne naši nejstarší chlapci zasedli k šicímu stroji, statečně bojovali s jehlou a nití, překonali několik překážek (nejprve došla spodní a později i vrchní nit) a každý z nich si ušil pěkné prostírání. 

 

Byli jsme také svědky slavnostního otevření nové rozhledny na Žernově. Viděli jsme slavnostní přestřižení pásky, adventní koncert, a také přišlo překvapení z oblak – nad hlavou nám létala stíhačka. Bylo to moc hezké odpoledne.

První adventní víkend jsme si užívali sváteční atmosféru na hradeckých vánočních trzích, a někteří z nás dokonce pekli cukroví  a vyráběli adventní věnce.

 

Už druhý měsíc pečujeme o nového „kamaráda“ Kubu, který nám přibyl do minifarmy, je to holandský minipony. Čistíme mu výběh, kopýtka a srst, a také ho proháníme po výběhu.

zaznamenali: Iveta, Nikola, Karolína, Martin, Petr, Láďa