Leden 2020

...je to spíše jaro,

ale i tak vychovatelé pro nás připravili řadu zimních aktivit.

Říčařovka hlásí:

V Orlických horách a také v Krkonoších jsme si užívali běžkování, na zimních stadionech jsme jezdili na bruslích nebo hráli na hřišti hokejbal, bavilo nás také lezení na horolezecké stěně. Navštívili jsme zámek v Pardubicích, hradecké lesy a rytířské hradiště.

A ani v lednu jsme nezapomněli fandit hradeckým hokejistům.

Na Brandlovce si toho užili, zdá se více:

Celý měsíc byl poznamenám několika výjimečnými událostmi.

Nejdřív to byly úrazy dvou dětí. Jako první si zlomila ruku Anita a měla ji v sádře 3 týdny, to poznamenalo její tělesnou a výtvarnou výchovu. Cca týden potom si Petr vyvrtnul kotník při skákání přes švihadlo. I on měl na 3 týdny pokoj od fyzické námahy, nemohl chodit na parkour a velmi ho to mrzelo.

Poté nás zastihla chřipková epidemie a pár z nás onemocnělo. Na hlavní budově bylo hodně nemocných dětí, a proto byly vynechány společné akce. I u nás se střídali nemocní na lůžkách.

Žáci 9. třídy se celý měsíc připravovali na příjímací zkoušky na střední školy. Děti byly v Chrudimi na dni otevřených dveří, Anita dělala zkušební příjímací testy na střední školy.

Běžné akce: bruslení, plavání, kroužky, hokej, péče o koně, kanisterapie, vaření, úklid,…

Protože jsme byli nejlepší skupina, za odměnu jsme byli v kině na filmu Jumanji. Výletů bylo v lednu méně. Byli jsme v Pardubicích na Zelené bráně, ve výzkumném ústavu ovocnářském v Holovousech a v Broumovském klášteře.

učíme se na běžkách učíme se na běžkách učíme se na běžkách

Takže tak.