Květen 2017

Sport, turistika, kultura.

Krásné květnové počasí nám přineslo spoustu možností k výletům a pobytu v přírodě a také ak jsme si mohli užívat sportovní akce.

Zúčastnili jsme se regionálních atletických závodů v Hradci Králové - sprintovali jsme, skákali do dálky a výšky, běželi 1500 metrů a štafetu, vrhali koulí. Z těchto závodů jsme si odnášeli hned několik medailí a borci z Brandlovky obsadili celkové krásné 2. místo mezi všemi účastníky.

Chvíle sportování střídal odpočinek a díky fandění druhým vše ubíhalo rychle. Předávání cen bylo velice krásné. Můžeme být všichni na sebe pyšní. (Matěj)

Následně jsme se zúčastnili Atletických závodů v Chrudimi.

Absolvovali jsme 7 různých disciplín (běh 100 m, štafeta 4 x 100m, skok vysoký, skok daleký, běh 800 m, běh 1500 m a hod koulí). (Nicol)

Jeden den jsme také navštívili Tongo, kde jsme vyzkoušeli trampolíny, hrad - bludiště, skákací hrad a spoustu dalších atrakcí. (Míša)

Vyzkoušeli jsme také, jestli pokoříme horolezeckou stěnu, nebo „pilovali“ plavecký styl v bazénu ve Všestarech.

Prohlédli jsme si pevnost  a bunkry v Dobrošově, podzemí v Josefově. V arecheoparku ve Všestarech jsme viděli bitvu Římanů proti Germánům, také zajímavé vykopávky.

Rádi také jezdíme na kolách na kratší i delší výlety po okolí, např. na Nový Hradec,  a třeba i soputěžíme v malbě křídou na asfalt..

Za historií jsme se vydali na hrad Pecka, kde jsme navštívili sklepení, mučírnu, sklad vína a spižírnu. Viděli jsme také koš pro opilce a dokonce funkční orchestrion. 

Zajímavý byl také výlet na hrad Litice a Potštejn, kam jsme se vydali vlakem. Šli jsme pak hlubokým lesem u řeky a tam jsme házeli kameny na druhý břeh.

Na Potštejně jsme šli na prohlídku hradu, kde nás zaujalo dračí hnízdo, razírna mincí a malý kostelík. (Marek)

Květen jsme zakončili kulturou, neboť jsme navštívili Filharmonii v Hradci Králové. Překvapilo nás, že ve filharmonii pracuje skoro 100 lidí, z toho 75 lidí jsou muzikanti.

Bylo to zajímavé, ale úplně nejlepší byla zkouška studenta konzervatoře Matyáše Nováka, který hrál na klavír a my seděli v hledišti se zatajeným dechem. Bylo to úžasné.. (Matěj, Dana )

   

 

Redakční rada:

Říčařovka - Roman, Michael, Vanessa, Matěj, Nicolas, Pavel, Petr

Brandlovka - Míša, Nicol, Matěj, Mirek, Dana. Filip, Marek