Květen 2016

....blížíme se k létu!

V květnu jsme se zúčastnili turnaje Černobílý gól. Někteří z nás hráli fotbal, jiní se stejným nasazením fandili. Hráli jsme s Pardubicemi, Sedloňovem, Chrudimí a Kostelcem nad Orlicí. „Byly to velmi vyrovnané zápasy a my jsme nakonec vybojovali 4. místo.“ (Klára).

O víkendu jsme se nalodili na palubu pirátské lodi a pluli po Labi. Byl to velký zážitek, viděli jsme Hradec z jiného pohledu, byla to hezká podívaná, kterou jsme ze souše neměli možnost vidět. Protože nám přálo počasínapustili jsme bazén a během slunečných dní jsme si užívali sluníčko a první koupání.

Vyslechli jsme si i zajímavou přednášku o Indonésii, kterou si pro nás připravil Čech žijící v této oblasti.

Jeli jsme také na výlet do Adršpašských skal.

„Všude byly pískovcové skály zvětralé působením větru a vody. Bylo tam také jezero a dva vodopády.“ (Sam).

"Jako správní turisté jsme neskončili u jednoho výletu, ale  prošli jsme i kus Českého Ráje – vyšli jsme až na kozákovskou rozhlednu. „Z rozhledny byl moc krásný výhled“ (Jana).

Využili jsme také otevření hradů a zámků, navštívili jsme jich několik – byli jsme si prohlédnout zámek na Hrádku u Nechanic, byli jsme na Fridštejně, Potštejně, Liticích a Kunětické Hoře. Prohlídky byly zajímavé a všem se líbily.

Redakční rada: Klára, Jana, Eva, Majda, Sam, Lukáš, Jonáš

Ale to ještě není všechno!

Děti, které bydlí v Brandlově ulici se ještě zúčastnili dvou zajímavých akcí:

Dne 24. 5. jela naše skupina na záchytnou stanici do Pardubic. Uvítali nás tam pan doktor, pan sanitář a staniční sestřička. Pan doktor nám na úvod popsal staniční řád a řekl mnoho dalších věcí týkajících se chodu tohoto zařízení. Mohli jsme si vyzkoušet přístroj na zjistitelnost alkoholu v krvi. Dozvěděli jsme se tam mnoho zajímavostí, např. kolik stojí pobyt, kdy byla založena první záchytná stanice, jak dlouho může člověk na stanici zůstat. Po skončení exkurze jsme zaměstnancům předali dárky, které jsme sami vyráběli.

Moc se nám tento výlet líbil a plyne z něj pro nás ponaučení, že bychom raději vůbec neměli začínat s drogami a alkoholem.

A v sobotu 28. 5. jsme byli na výletě ve Slatiňanech. Nejprve jsme šli na prohlídku tamějšího hřebčína, kde mají mnoho čistokrevných plemen koní. Po skončení prohlídky jsem se šli podívat na miniaturní Kočičí hrádek. Moc se nám tam líbilo, byla tam legrace. Potom jsme pokračovali na rozhlednu Báru, která měří 25,7 metrů. Báli jsme se vylézt nahoru, protože se kymácelo schodiště, ale zvládli jsme to. Na závěr jsme se šli podívat do lanového parku Podhůra, kam bychom se určitě ještě někdy rádi podívali a vyzkoušeli jednotlivé překážky.

Byl to moc pěkný den.

Redakční rada: Bára, Nikola, Petr, Leo, Lukáš, Jirka, Vojta