Květen 2015

Byl pozdní večer, první máj....

.... byl první máj, byl lásky čas a cirkus Andrés pozval nás. A z Máchova Máje v něm k vidění nebylo nic. Ale jinak se to v šapitó hemžilo dravými šelmami a jinými exotickými zvířaty, artisty a žongléry.

Trošku jiná kulturní podívaná nás čekala v Základní umělecké škole Habrmanova. kam nás žáci pozvali na hudební pohádku – Červenou Karkulku.

Zajímavá byla také exkurze do TPCA u Kolína. Se sluchátky na uších, v ochranných brýlích a helmou jsme si prohlédli továrnu, kde se vyrábí auta různých značek. Moc se nám líbilo, že prohlídka areálu byla vlastně projížďkou vláčkem. Viděli jsme tak brusírnu, lakovnu i místnost, kde se auta svařují.

Někteří z nás byli také na atletických závodech v Chrudimi. „Dostali jsme diplomy. Kolikátí jsme byli, to nevím, ale byli jsme dobří – dokonce jsme postoupili do republikového kola v Příbrami.“ říká Iveta. (Byli samozřejmně první!)

A hned vzápětí na to proběhly regionální atletické závody, které pořádal náš diagnosťáček. Sešlo se tu spousty dětí, naše družstvo bojovalo a z deseti týmů jsme skončili nakonec čtvrtí. (více viz tato stránka)

 

Také výlet na Kuňku se vydařil, užili jsme si i tenis nebo opalování na hřišti, koupání ve všestarském bazénu i aquaparku, chytání ryb, a také film Ladíme 2 v Cinestáru nebo návštěvu přírodovědného centra. 

Užili jsem si to i na rybách a také na malé farmě ve Stěžerách, kde mají plno různých exotických zvířat.

 

Užívali jsme si i hezký pohled na Hradec z nově opravené Bílé věže. Vychovatelé nás také vzali do Vysokého Chvojna na stezku, kde„ byly samé stromy a popisy k nim. "Prošli jsme kolem zeleného rybníka a překročili potůček s pitnou vodou.“ vzpomíná si Petr.

A protože bude léto, musíme také vyčistit a připravit pro letní provoz náš malý bazén. Už se těšíme na pořádnou koupačku!!

      

 

sepsali Iveta, Petr, Martin