Přátelské utkání ve florbalu

DDÚ HK a DDŠ Chrudim

Historicky první florbalové utkání mezi dětmi z DDÚ HK a DDŠ Chrudim se uskutečnilo 20. 2. 2012 v krásné nové tělocvičně Dětského domova v Chrudimi. Na programu bylo utkání dívek (2x 30min) a utkání chlapeckého družstva (2x40min).

Pro některé děti bylo takovéto vystoupení spojené s reprezentací dětského zařízení vůbec první zkušeností a tak se samozřejmě projevoval a nervozita i rozpaky. To vše ale mizelo po prvním hvizdu píšťalky a většina se do hry vrhala s vervou a nasazením.

Dívčí střetnutí přineslo řadu hrdinsky obětavých zákroků a nasazení, nechyběly ani pády a občas i nedostatek dechu. Posilou každému mužstvu bylo nasazení jednoho dospěláka (muže), který se na hřišti stal dívkou a jejich zákroky na obou stranách patřili (nebo patřily?) k hvězdným okamžikům utkání.

Vyrovnaný zápas skončil v normálním hracím čase 7:7. Následovalo trestné střílení, které v prvním kole skončilo opět nerozhodně 3:3 a v dalším kole se systémem náhlé smrti neproměnila rozhodující střelu hráčka (pan vychovatel) z DDÚ HK. 

Vítězným dívkám z Chrudimi gratulujeme!

Utkání chlapců se vyznačovalo velkou bojovností a občas to i trochu zajiskřilo, ale celkově můžeme říci, že utkání bylo vedeno slušně a korektně.

Vyrovnaný zápas vykazoval útočné akce na obou stranách, viděli jsme řadu velmi pěkných kombinací, vynikající výkony podávali i oba brankáři.

Postupně se ukázalo, že širší hráčský kádr mužstva DDÚ HK, který umožnil častější střídání, měl ve finále více sil a strhl vítězství na svou stranu v poměru 13:10

Jako bonus realizovala obě mužstva ještě jednu sérii trestných soutěží a tady bodovali chlapci z Chrudimi – zvítězili 4:3

Vítězným chlapcům z Hradce Králové gratulujeme!

Sportovní utkání mělo ještě další rozměr, řekněme společenský. Setkání s kamarády i nově navázaná přátelství, výměna zkušeností „jak to chodí u nás a jak to chodí u nás“ a radost na straně dospěláků z DDÚ. Děti, které prošly naším zařízením a dnes jsou tady v Chrudimi, se k nám hlásí a hlavně vzpomínají v dobrém na dobu, kdy „reprezentovaly“ DDÚ HK. 

florbal Chrudim   florbal Chrudim
 
florbal Chrudim      florbal Chrudim