Duben 2016

I když nám sluníčko v dubnu příliš nepřálo...

...nám to nevadilo, protože jsme tento měsíc meli nabytý nejrůznějšími akcemi. 

Tak například jsme navštívili opravenou Bílou věž, ze které byl nádherný pohled. Z výšky jsme si prohlédli Hradec a jeho okolí, líbil se nám i skleněný model věže.

Byli jsme také v ZOO parku, kde jsme „viděli zebry, osly, pštrosy a pumu, která mě zaujala nejvíc“ (Eva).

Navštívili jsme i několik historických památek. Byli jsme na zámku v Opočně, kde bylo vystavené historické oblečení, líbila se nám i zámecká zahrada. Zažili jsme i čarodějnickou prohlídku na zámku v Potštejně. „Provázely nás čarodějnice a bylo to zábavné“ (Klára).

Děti z vyhodnocené skupiny šly za odměnu do kina na Zootropolis. I když to byla kreslená pohádky, bavili jsme se všichni. Vybrané děti si užily divadelní představení Výtečníci v Pardubicích, které také sklidilo velký úspěch.

Všichni jsme se zúčastnily akce „Uklízíme Česko“, my sbírali odpadky v okolí Hradce Králové.

Absolvovali jsme exkurzi v protidrogovém centru Laxus. Vyslechli jsme přednášku a prohlédli si prostory, kde poskytují poradenství a pomoc osobám závislým na drogách.

Byli jsme na výletě v Dobrošově, kde jsme si prohlédli bunkry, kulomety, děla.

V Kosteleckém desetiboji jsme se umístili na krásném 4. místě.

Někteří z nás si zkusili také celodenní zátěžový pochod. Ušli jsme hodně kilometrů, bolely nás nohy, někteří si odnesli puchýře, ale všichni jsme to zvládli, jak o tom svědčí i několik doplňujících fotografií

  

Redakční rada: Monika, Klára, Eva, Jana, Sam, Lukáš, Jonáš