Duben 2015

Konečně je tu jaro...

Dubnové počasí nám přálo, a tak jsme si užili spoustu zábavy. Měli jsme možnost užít si poslední zbytky sněhu v Orlických horách, kde jsme se koulovali, ale také jsme vyšli na rozhlednu, na které to docela foukalo a nám se líbil pohled z vršku do okolí. Cestou zpět jsme si ještě prohlédli vojenský bunkr.

  

Jeli jsme do Krkonoš, zastavili jsme v Mostku a odtud jsme šli dál na túru, stříleli jsme ze vzduchovky a cestou jsme si stihli i hezky popovídat. Na konci cesty jsme si odpočinuli a grilovali maso.

Cílem dalšího celodenního výletu byla Ostaš. Část cesty jsme jeli vlakem a zbytek jsme museli jít pěšky. Šli jsme lesní cestou, zastavili jsme na každé vyhlídce. Když jsme se vraceli, nasbírali jsme dřevo na táborák a opekli si vuřty. Cestou na vlak jsme se ještě zastavili na Kočičím hrádku, a pak už vlakem zpátky do Hradce.

  

V dubnu jsme chytali ryby, prošli jsme okolí Hradce – obešli jsme Biřičku a rybník Cikán, odměnili jsme se zmrzlinou. Také jsme sportovali, fotbal ocenili hlavně kluci. Dokonce jsme si i zahráli zápas proti Nechanicím. Zápas jsme sice prohráli, ale už se těšíme, až to Nechanicím v květnu pěkně nandáme.

  

Zúčastnili jsme se i akce „Uklízíme Česko“ a vyčistili jsme část břehu Labe.

  

Pracovali jsme i v keramické dílně, nebo jsme jezdili na koni, o kterého se i staráme a učíme se na něm základní cviky pro stabilitu. A také jsme pálili čarodějnice, ale o tom někdy jindy.

za redakční radu: Karolína, Nikola, Petr