Červen 2018

prázdniny přede dveřmi

Říčařovka hlásí:

Poslední měsíc školního roku byl plný zajímavých akcí. Několik vybraných dívek bylo na zátěžové akci v Mladostově na chatě Pelušce. Sjížděly řeku na raftech, pokračovaly na koloběžkách a spoustu kilometrů zdolaly pěšky. 

Byli jsme také na Chlumu, kde jsme si prohlédli zbraně, dobové oblečení, miniaturní městečko a mnoho dalších zajímavých předmětů. Navštívili jsme i hřebčín v Kladrubech. Zde se nám moc líbili koně, ale také přednáška o historii tohoto plemene nás zaujala.

Také jsme prošli zříceninu hradu v Liticích a odtud pěknou procházkou kolem Orlice do Potštejna. také tento hrad se nám líbil a nadchla nás i zdejší zvířátka, která nás při prohlídce doprovázela.

Zajímavá byla i návštěva protialkoholní stanice. Prohlédli jsme si přijímací místnost, pokoj s umývadlem a vyslechli zaměstnance.

V červnu jsme také hodně sportovali. Měli jsme zápas s hráči z DD v Nechanicích. Naši fotbalisté k naší vyhráli.

Jedna dívka od nás  a další sportovci nás reprezentovali na celostátních atletických závodech v Ostravě. V běhu na 800 m se právě naše reprezentantka umístila na 4. místě!

Brandlovka hlásí:

Červen pro nás byl ve znamení ukončování klasifikace, ale také jsme toho hodně podnikli.

Hned na začátku června jsme vyrazili na holčičí zátěžovou akci do Českého ráje. Bylo nás tam devět - 6 dětí a 3 vychovatelky. V průběhu jsme tam absolvovaly rafty, koloběžky, celodenní túru a procházku na rozloučenou.

Jednoho slunného dne jsme s panem učitelem a vychovateli vyrazili do Krkonoš. Nejprve jsme vystoupali na Hnědý Vrch, kde jsme se nasvačili, vyšli na vyhlídku na Hnědém vrchu a pak jsme se vydali na Výrovku.

Moc se nám líbil i Festival deskových her. Hry byly rozmanité. Byly zde logické hry, hry na paměť nebo jen tak pro zábavu. Byly tam i stánky, kde si děti mohly vyrábět náramky a čelenky nebo si vybarvit dřevěnou postavičku k dětskému divadlu. Zažili jsme i virtuální realitu, ve které jsme si zazávodili s auty. K dispozici byly VR brýle, pedály, volant a pohodlná sedačka.

 

Koncem června nechyběla ani kultura. Navštívili jsme v Klicperově divadle představení „Sen noci svatojánské“.

A už se těšíme na prázdniny, někdo se vrací domů, někdo pojede na tábory, každopádně školní rok je za námi a 

HURÁ na zasloužený prázdninový odpočinek plný slunce, vody a legrace!!!!!