Červen 2016

jak trávíme poslední měsíc před prázdninami....

1) Zprávy z Říčařovky:

Jeli jsme na výlet do Chocně, byli jsme také na zámku v Opočně, kde jsme viděli ukázku zbraní, rytířský sál, hernu, zámecké ložnice i koupelnu, dokonce i dvě svatby, které se na zámku konaly.Cestou jsme se zastavili na rozhledně. „Pár lidí se bálo jít nahoru, ale já jsem to zvládla.“ (Majda). 

Další celodenní výlet byl do Častolovic, kterého se zúčastnily spojené skupiny dětí z Říčařovky i Brandlovky. Zde jsme si prohlédli zahradu růží „všude to krásně vonělo a hrálo nejrůznějšími barvami.“ (Klára). Každý z nás dostal mapu s trasou, po které půjdeme. Cestou jsme viděli 73 zvířat v mini ZOO. Mapa nás dovedla do Kostelce a Doudleb nad Orlicí. Na zdejším zámku nás prováděl sám pan hrabě  „bylo to velmi zábavné, asi nejlepší zámecká prohlídka.“ (Klára).

Natálka se zúčastnila talentové soutěže LA SOPHIA, která se konala v Praze na umělecké škole. Natálka soutěžila ve zpěvu a byla vybrána do dalšího kola a i z něho postoupila. Gratulujeme.

Ti starší z nás se byli podívat v hradecké vazební věznici. Byla to zajímavá zkušenost. A také jsme navštívili divadelní festival v Hradci Králové. 

Další hezkou akcí byl dětský den, který jsme si užili. Hráli jsme hry, soutěžili, lezli po provazech, skákali v pytlích. Viděli jsme cvičení psů a práci hasičů.

Redakční rada : Klára, Jana, Jonáš, Majda, Natálka, Filip, Sam, Adam

1) Zprávy z Brandlovky:

Černá hora

V úterý 14. 6. se naše skupina vydala na zátěžák na Černou horu do Janských Lázní.

Po příjezdu do Janských Lázní jsme zaparkovali u hotelu a dolní stanice lanovky. Když jsme si vzali z auta věci, šli jsme se podívat na kolonádu a potom jsme vyrazili nahoru. Cesta byla náročná, ale nakonec jsme ji zdolali a došli na vrchol Černé hory k hotelu Černá Bouda.

Tam jsme snědli oběd, na který jsme se těšili celou cestu (řízek s chlebem). Chvíli jsme tam pobyli a šli jsme se podívat na rašeliniště. Cesta skrz rašeliniště vedla po dřevěných prknech, odkud jsme krásně viděli krajinu kolem nás. Zhruba v polovině jsme se šli podívat na Hubertovu vyhlídku, z které byl nádherný výhled na okolí např. na Sněžku.

Když jsme si všechno prohlédli, vypravili jsme se na cestu zpět dolů k autu, kam jsme došli celkem vyčerpaní.

(Bára, Lukáš, Leo, Nikola)

Zdravá výživa

V pondělí 20.6. k nám přišly dvě paní - Kristýna a Stáňa, které se zabývají zdravou výživou. Říkaly nám, kolikrát máme denně jíst a že máme jíst zdravě. Ptaly se nás, jestli jíme ovoce a zeleninu, na naše nejoblíbenější jídla atd.

Kromě povídání jsme i sami něco vyzkoušeli. Nakrájeli jsme ovoce a vařili jsme sladký kuskusu s jogurtem. Poté jsme dělali bio cizrnovou pomazánku, ve které bylo obsaženo i tofu. Byl v ní dostatek bílkovin a byla chutná. Na konci jsme dostali lupínky, které byly s mákem a hrachem nebo s mákem a česnekem. 

Program se mi moc líbil, dozvěděl jsem se spoustu nových informací.

(Leo)

  

A teď už hurá na prázdniny!