Březen 2018

Kde jsi, jaro...?

Březen za kamna vlezem neboli Kde jsi , jaro....?

I když v březnu nás počasí potrápilo, nám chladno nevadilo a užili jsme si spousty zajímavých akcí a činností. 

Říčařovka hlásí:

Někteří z nás byli v Tongu, kde jsme řádili na skluzavce, trampolínách a dalších atrakcích.

Prohlédli jsme si také zámek v Pardubicích, „byla  tam zajímavá zvířata, prohlídka úlů, zbraní, a pěkný výhled do zahrady“ (Týna).

Zajímavá byla také  prohlídka „Protidrogového vlaku“ na nádraží. Procházeli jsme vagóny a dozvěděli jsme se spoustu nových informací o závislostech.

Adam, Milan a Denisa nás reprezentovali na zimní olympiádě. Na běžkách jsme zvládli 24 kilometrů, jeli jsme i štafetu, ve které jsme byli na druhém místě a Denisa mezi dívkami vybojovala ještě místo třetí.

Redakční rada: Míla, Káťa, Andrea, Týna, Denisa, Adam, Milan, Gábina, Martina

Brandlovka hlásí:
 
Navštívili jsme Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují, kde jsme viděli velmi do detailů propracované zmenšeniny světové architektury (hrady, zámky), ale také zvířata, auta nebo formule. Mimo jiné jsme si tam mohli koupit model a postavit si ho Všechno bylo překrásné a zajímavé. Děkujeme vychovatelům. (Marek)
 
Navštívili jsme divadlo Drak, kde jsme se shlédli pěkné představení. A nejen to - měli jsme šanci si tam taky něco na pódiu zahrát před diváky. Po představení jsme šli do bludiště, kde jsme si užili spoustu legrace.  (Míša)
 
Na ZŠ Úprkova jsme se zúčastnili besedy s Jirkou Tkadlčíkem, což je profesionální český „ strongmen. Je nejlepší, přestože má od tří let cukrovku a lékaři mu říkali, že nebude moci dělat podobné sporty. (Adam)
 
Občas chodíme na basketbalové zápasy Hradeckých Lvic. Mě to tam vždy baví a mám svojí oblíbenou hráčku. (Jana)
 
Opět jsme byli na bazénu ve Všestarech. Bylo to tam super, moc jsme se vyřádili. Užili jsme si to tam. Zaplavali jsme si, házeli jsme si s míči. (Anděla)
 
Ani my čtenáři jsme nezaháleli. Do knihovny chodíme skoro každých 14 dní. Půjčujeme si tam různé knihy a časopisy. Zúčastnili jsme se však také prezentace a povídání o v kulisách, kde se natáčel Harry Potter. Součástí byl i soutěžní kvíz. (Roman)
 
Protože se blíží velikonoční svátky, pletli jsme s panem vychovatelem i pomlázky. Nejdřív nám pan vychovatel vysvětloval, jak se postupuje a z jakých proutků. My jsme to pletli z osmi proutků, ale já jsem to neuměl, takže mě jí pan vychovatel pomohl uplést. (Mirek)