Březen 2017

Škola v přírodě

Týden od 20. 3 do 26. 3. 2017 jsme strávili na škole v přírodě v hotelu Šedý vlk v Harrachově. Měli jsme tam jen dvě hodiny školy, a když jsme neměli školu, tak jsme chodili ven na exkurze. Každý den jsme vyráželi na běžky. Poprvé jsme vyjeli všichni najednou, později jsme byli rozděleni do skupin. Drželi jsme se pospolu, a také jsme se podporovali. Cesta na rozcestí nám většinou trvala necelou hodinu. Tuto trasu jsme jezdili skoro denně, ale vždy jsme se vracely jinudy. O seznámení s horským městem Harrachov bylo také postaráno. Například jsme navštívili Mamutí můstky, muzeum lesnictví a myslivosti, nebo také Harrachovskou sklárnu. Všechny tyto aktivity byly krásné, ale nejvíce nás zaujala horská služba, kde nám bylo předáno spousta informací a zkušeností týkajících se pobytu v horách. (Filip a Matěj).

Postřehy dalších účastníků: 

Mně se na horách moc líbilo, protože jsem viděl sklárnu a největší skokanský můstek v České republice. (Míra)

V hotelu výborně vařili, a měli jsme krásný výhled na Čertovu horu a na skokanské můstky. Líbily se mi Mumlavské vodopády a sjezdovky, které se jmenovaly Rýžoviště. Pak se mně líbila exkurze v Šindelce, kde jsme se dozvěděli, z čeho se vyrábí šindel a na co se používá (Nicol)

V pátek, když učitele odjeli, tak my jsme jeli na závody. Šlo o závod na 6 km s hromadným startem. 3 km bylo stoupání a 3 km byl mírný sjezd. Já jsem vyhrál 1. místo a můj čas byl 29,09. Moc jsem si to užil a měl jsem úžasný pocit z výhry. (Filip)

Byli jsme na skokanském můstku, kde jsme viděli, kde rozhodčí pozorují výkony skokanů při závodech. (Dana)

Můj lyžák se mi povedl, protože jsem se naučila bruslit a brzdit na lyžích. (Míša)

Nejvíce se mi líbili Mumlavské vodopády, které jsou ukryté v Harrachovském lese a právě v zimě jsou nejsilnější. (Lucka)

  

Více fotografií naleznete na našem  a to konkrétně ZDE.