Březen 2015

Co se u nás dělo....

Nejdůležitější a asi i nejzajímavější akcí, které jsme se v březnu téměř všichni zúčastnili, byl týden školy v přírodě spojené s lyžařským výcvikem v Harrachově. Ubytovali jsme se v hotelu Šedý Vlk.

„Byly to překrásné apartmány s obrovskou sprchou v koupelně, v hotelu byl kulečník, bazén a také stůl na stolní tenis. No, nádhera.“ (Iveta).

„Dopoledne jsme se učili, nebo jsme šli na exkurzi, došli jsme se podívat na skokanské můstky, byli jsme v Muzeu myslivosti a lesnictví v Harrachově, navštívili jsme také harrachovskou sklárnu a kostel.“ (Karolína).

"Odpoledne jsme jezdili na běžkách po běžeckých stopách, ale zajezdili jsme i na stadionu v Jakuszycích v Polsku. Počasí bylo skoro po celý týden slunečné, a většině z nás se běžkování tak zalíbilo, že se nám ani nechtělo zpět do Hradce." (Iveta)

  

  

Ale březnové akce nebyly jen o sportu.

Při procházce k rybníku Výskyt jsme si vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky a na závěr výletu jsme si opekli vuřty. Když svítilo sluníčko, vytáhli jsme koloběžky a jezdili na nich. Také jsme navštívili hradecké velikonoční trhy, kde jsme obdivovali keramiku, výrobky z proutí, různě pletené pomlázky a voňavé pečivo.

Během jedné březnové soboty jsme si užívali zábavu v aquaparku. Plavali jsme v bazénu s vlnobitím, jezdili na tobogánu a také jsme odpočívali ve vířivkách. „Nejvíc se mi líbil tobogán a když spustili vlnobití, připadala jsme si jako v moři.“ (Nikola).

V březnu nás navštívili zaměstnanci pojišťovny Generali s trenažérem a my si mohli vyzkoušet, jaké to je, když se auto vybourá, převrátí nebo v plné rychlosti nabourá. Byla to zajímavá zkušenost.

 

 

Za redakční radu Iveta, Karolína, Nikola a ostatní žáci ze třídy p. Svobodové