DDÚ HK Brandlova

odloučené pracoviště

Dětský diagnostický ústav a SVP HK připravil s platností od 1. ledna 2016 ve svém programu organizační změny, upravující strukturu poskytovaných služeb, vyplývající z aktuálních požadavků a potřeb klientů školského zařízení i spolupracujících subjektů. 

Od 1. 1. 2016 nabízíme odbornou službu, která je realizovaná na odloučeném pracovišti v Brandlově ul. 112 v Hradci Králové. 

 

Kontaktní údaje:

Brandlova 112, 503 01 Hradec Králové

tel. : 603 214 240

tel. sociální úsek: 778 766 486

e-mail: brandlova@ddu-hk.cz


Jde o aktuálně stále více požadovanou a vysoce potřebnou prodlouženou výchovně terapeutickou péči o děti přijaté do DDÚ HK na základě rozhodnutí soudu nebo žádosti rodičů, jejichž osobnostní charakteristiky a typy problémů akcentují potřebu více stabilního prostředí v rámci činnosti vyčleněné skupiny, s důrazem na poskytování souvisejících ambulantních služeb a poradensko-terapeutické pomoci jejích rodinám.

Jedním z cílů tohoto výchovně terapeutického a stabilizačního programu, nabízeného nejčastěji v délce přesahující standardní dvouměsíční pobyt, bude návrat dětí do rodin, včetně poskytování následné podpory. Prakticky půjde o dílčí obnovení osvědčeného programu dlouhodobé péče o děti s „hraničními“ problémy, které byly v rámci institucionální výchovy připravovány a směrovány pro zvládnutí prostředí dětských domovů rodinného typu, nebo pro návrat do rodinné, případně náhradní rodinné péče. Součástí programu pro přijaté děti bude propojení činností vedených odbornými pracovníky tohoto pracoviště s aktivitami a programy dostupnými ve městě a jeho okolí a související příprava dětí na zvládání mimoústavního prostředí, vyžadující posílení jejich příslušných osobnostních kompetencí. 

Malá obrazová fotogalerie exteriéru i interiéru pracoviště je k dispozici ZDE

Přehled o personálním obsazení pracoviště ZDE

Pracoviště se nachází v části Hradce Králové - Slezské předměstí:

 

Spojení:

Autobusem, trolejbusem:

Z autobusového terminálu pojedete nejlépeautobusem č. 6  (směr Slezské předměstí - Cihelna) a vystoupíte na zastávce Alessandria. K budově v Brandlově ulici je to cca 5 min.chůze

Od vlakového nádraží pak jede autobus č. 12 (směr Slezské předměstí - Cihelna) a vystoupíte na zastávce Stoletá. K budově v Brandlově ulici je to cca 1 min.

V případě, že půjdete od vlakové zastávky Hradec Králové - Slezské předměstí, je to k budově v Brandlově ulici cca 15 min chůze.

Autem: 

Nacházíme se v městské části Slezské předměstí, je na okraji Hradce Králové na výjezdu z města směr Třebechovice pod Orebem, Týniště nad Orlicí.

Návštěvní řád DDÚ: 

Návštěvy dětí umístěných v DDÚ  Hradec Králové jsou realizovány v souladu s § 20, písmene n, o a § 23, písmene e, n zákona č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních.

Celé znění Návštěvního řádu ZDE